Jak wygrać na loterii paragonowej [zasady, regulamin]

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Kaśka Borek

Jak wygrać na loterii paragonowej [zasady, regulamin]

Kaśka Borek

Co to jest ta Narodowa Loteria Paragonowa? - pytacie. To akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów. Wygrać można, między innymi, samochód. Ale najpierw trzeba wejść do gry. Jak? Wyjaśniamy.

Izabela Leszczyna (posłanka PO) jako podsekretarz w Ministerstwie Finansów za rządów PO i PSL, namawiała Polaków, aby brali udział w Narodowej Loterii Paragonowej. Zachęty posłuchała jej znajoma i wygrała w styczniowym losowaniu opla insignię.

Obie panie zgodnie twierdzą, że ta wygrana jest wyłącznie przypadkiem (zgłoszone paragony są sprawdzane przez służby skarbowe). Ale faktem jest, że to właśnie dzięki tej historii o loterii, która jest kolejną akcją edukacyjną Ministerstwa Finansów, usłyszały osoby, które wcześniej albo nie miały o niej pojęcia, albo nią się nie interesowały. W ostatnich tygodniach odebraliśmy wiele telefonów właśnie w sprawie tej loterii paragonowej.

- Też chcę zagrać. Jakie są zasady? Co trzeba zrobić? - pytaliście. To wyjaśniamy.

W puli loterii do wygrania jest łącznie 16 samochodów, 72 notebooki i 84 iPad-y.

Aby zdobyć nagrody, trzeba:

Możesz to zrobić za pośrednictwem strony internetowej loteriaparagonowa.gov.pl

- Mam 81 lat. Opiekuję się niepełnosprawną żoną. Marzymy, by szczęście właśnie do nas się uśmiechnęło. Uzbieraliśmy mnóstwo paragonów, ale nie umiemy posługiwać się internetem. Czy nie ma innej możliwości zarejestrowania kuponów? - zapytał pan Kazimierz. Przyszedł do nas z całą reklamówką paragonów.

W loterii można zgłosić dowolną liczbę paragonów fiskalnych. Ale niestety, innej możliwości rejestracji niż elektroniczna nie ma. Trzeba mieć dostęp do internetu, by wypełnić formularz na stronie głównej i wziąć udział w loterii.

Twoje konto w Narodowej Loterii Paragonowej powstaje automatycznie przy rejestracji pierwszego paragonu fiskalnego. Twoim loginem jest adres e-mail. Hasłem - numer zgłoszenia otrzymany na mail po zarejestrowaniu pierwszego paragonu fiskalnego.

1. W loterii można uczestniczyć do 30 września 2016 roku (akcja trwa od 1 października 2015 roku). Do tego dnia przyjmowane są zgłoszenia.
2. Rejestracji paragonu można dokonać tylko w miesiącu zakupu towaru lub usługi.
Przykład: paragon z datą lutową musiał zostać zarejestrowany w lutym bieżącego roku. Natomiast paragon przykładowo z 1 marca 2016 roku trzeba zarejestrować do końca tego miesiąca.
3. W każdym miesiącu trwania loterii odbywają się dwa losowania nagród. Terminy losowań znajdziesz w kalendarium na stronie internetowej loterii.

Faktury, rachunki i paragony niefiskalne nie biorą udziału w loterii. Jak rozpoznać ten, który może przynieść Ci nagrodę? Zawiera napis paragon lub paragon fiskalny i zakończony jest logo fiskalnym i numerem unikatowym kasy.

Przykład takiego prawidłowego paragonu fiskalnego znajdziesz na stronie internetowej loteriaparagonowa.gov.pl

Kaśka Borek

Zawodowo obecnie zajmuję się przede wszystkim szeroko pojętym poradnictwem. Jestem otwarta na ludzi i świat, ciekawa wydarzeń. Chcę zrozumieć innych, poznać ich intencje, zainteresowania i kłopoty.
Prywatnie interesuję się sportami ekstremalnymi i aranżacją wnętrz.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.