Jak w małym wnętrzu schować drzwi w ścianie

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski
AC

Jak w małym wnętrzu schować drzwi w ścianie

AC

Ostatnie sezony w branży wnętrzarskiej to m.in. tryumfalny powrót bieli. To z jednej strony skutek mody na aranżacje w stylu skandynawskim, z drugiej - w naszych warunkach - pochodna struktury zakupów na rynku nieruchomości.

Najwięcej nabywców znajdują mieszkania małe metrażowo, ale o bogatym programie funkcjonalnym. Mówiąc prosto z mostu takie, w których uda się upakować na jak najmniejszej powierzchni jak najwięcej pomieszczeń.

Siłą rzeczy pokoiki są w takich lokalach małe i urządzający je właściciele lub lokatorzy sięgają pooptyczne tricki, które pozwalają oszukać wzrok i sprawić, by kliteczki wydawały się przestronniejsze.

Zwóćcie uwagę na to, że coraz częściej w projektach architektów wnętrz wraca do łask biała stolarka drzwiowa, wtapiająca się w powiększające pomieszczenie białe ściany. A co zrobić, gdy ktoś nie chce niewolniczo schlebiać modzie lub po prostu lepeij czuje się w kolorowych wnętrzach?

Można ukryć je w ścianie, aby wraz z nią tworzyły oryginalną, spójną przestrzeń. Wystarczy tylko zainspirować się nieszablonowymi pomysłami, które szeroko otwierają przed nami drzwi do świata barw i faktur...

Drzwi możemy własnoręcznie wykończyć i ozdobić dokładnie tak samo, jak ściany: pomalować tą samą farbąlub zaaplikować na nie strukturę, wzbogacić o wybrane kolory i faktury, tak aby stanowiły oryginalną ozdobę pomieszczenia.

Taką możliwość stworzyły urządzającym swoje domy i mieszkania firmy MAGNAT (produkty do dekoracji ścian) oraz producenta drzwi ASILO, firma ENTRA. W ramach kooperacji zostały przygotowane propozycje aranżacji wnętrz idealnie łączące rozwiązania MAGNAT i drzwi Linate Zero, które mogą być ukryte w ścianie. W ramach kooperacji zostały przygotowane propozycje aranżacji wnętrz idealnie łączące rozwiązania MAGNAT i drzwi Linate Zero, które mogą być ukryte w ścianie, nawet takiej, której - dzięki wspomnianemu producentowi - można nadać strukturę i fakturę ciągle modnego surowego betonu. W internecie można znaleźć instrukcję, jak na specjalne masie tynkarskiej wykonać wzory, naśladujące np. deskowanie. czy wzór betonowej płyty.

AC

AC

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.