Jak nie książki, to złoto

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Iwona Góralczyk

Jak nie książki, to złoto

Iwona Góralczyk

Burmistrz Żnina zamierza sprzedać lokal przy ulicy Śniadeckich 26, gdzie jeszcze niedawno był sklep z odzieżą używaną, a w zamyśle gminy miała być przeniesiona filia biblioteki pedagogicznej z budynku przy ul. Sienkiewicza 4.

Pomysł spieniężenia pomieszczenia o powierzchni 86 m kw. znajdującego się w zasobach gminy Robert Luchowski przedstawił radnym podczas ostatniej sesji.

- Obecnie jest to lokal nieużytkowany - przyznał. - Zgłosił się do mnie przedsiębiorca działający od lat na naszym terenie w branży jubilerskiej. Powiedział, że byłby zainteresowany kupnem tego lokalu. Obecnie dzierżawi pomieszczenie od prywatnego przedsiębiorcy przy ul. Kościuszki. Deklaruje dbałość o wizerunek zewnętrzny kamienicy, do której chciałby się przenieść.

Włodarz przypomniał, że lokal gminny przy Śniadeckich wymaga generalnego remontu. Przede wszystkim nie ma tam ogrzewania. - Ostatnia działalność była realizowana bez nakładów - dodał.

- Nie mówimy o sprzedaży wprost. Będzie procedura przetargowa - usłyszeliśmy.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego. Od roku 1998 mieszkam na Pałukach i niezmiennie fascynują mnie ludzie stąd - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.