Jak nie książki, to złoto

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Iwona Góralczyk

Jak nie książki, to złoto

Iwona Góralczyk

Burmistrz Żnina zamierza sprzedać lokal przy ulicy Śniadeckich 26, gdzie jeszcze niedawno był sklep z odzieżą używaną, a w zamyśle gminy miała być przeniesiona filia biblioteki pedagogicznej z budynku przy ul. Sienkiewicza 4.

Pomysł spieniężenia pomieszczenia o powierzchni 86 m kw. znajdującego się w zasobach gminy Robert Luchowski przedstawił radnym podczas ostatniej sesji.

- Obecnie jest to lokal nieużytkowany - przyznał. - Zgłosił się do mnie przedsiębiorca działający od lat na naszym terenie w branży jubilerskiej. Powiedział, że byłby zainteresowany kupnem tego lokalu. Obecnie dzierżawi pomieszczenie od prywatnego przedsiębiorcy przy ul. Kościuszki. Deklaruje dbałość o wizerunek zewnętrzny kamienicy, do której chciałby się przenieść.

Włodarz przypomniał, że lokal gminny przy Śniadeckich wymaga generalnego remontu. Przede wszystkim nie ma tam ogrzewania. - Ostatnia działalność była realizowana bez nakładów - dodał.

- Nie mówimy o sprzedaży wprost. Będzie procedura przetargowa - usłyszeliśmy.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.