Jak działa nocna i świąteczna pomoc lekarska po rewolucji?

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Marta Żbikowska

Jak działa nocna i świąteczna pomoc lekarska po rewolucji?

Marta Żbikowska

Pacjenci szybko przywykli do zmian. Nowe przepisy weszły w życie od 1 października. Od tego czasu to szpitale udzielają pomocy doraźnej w nocy i w dni wolne. Przed wprowadzeniem zmian, pacjenci i lekarze obawiali się chaosu i bałaganu. Tymczasem, w Poznaniu wieczorynki działają sprawnie.

Miał być chaos, bałagan, zamieszanie. Tymczasem okazuje się, że nocna i świąteczna pomoc zdrowotna po nowemu działa całkiem sprawnie.

Pani Marta już w piątek zaobserwowała u siebie niepokojącą wysypkę. Kobieta jest w zaawansowanej ciąży, więc zgłosiła się do lekarza rodzinnego. Ten nie przyjął jej z braku miejsc. W sobotę pani Marta skorzystała z pomocy doraźnej w Szpitalu im. F. Raszei w Poznaniu.

– Sprawdziłam w internecie, gdzie mogę szukać pomocy – przyznaje pani Marta. – Zdziwiłam się, że teraz w nocy i dni wolne można zgłosić się do każdego szpitala, nawet Krysiewicza.

W dalszej części artykułu:

  • Ilu pacjentów zgłosiło się do poznańskich szpitali w ciągu pierwszej doby?
  • Jak zmiany oceniają poznańscy lekarze?
  • Kto nie widzi korzyści z prowadzenia pomocy doraźnej?
Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Żbikowska

m.zbikowska@glos.com

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.