Jagiellońska 2 - obserwują rynek i czekają na kupca [zdjęcie interaktywne]

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Pruss
Anna Stasiewicz

Jagiellońska 2 - obserwują rynek i czekają na kupca [zdjęcie interaktywne]

Anna Stasiewicz

Na razie miasto nie zamierza ogłaszać kolejnego przetargu na sprzedaż kamienicy przy Jagiellońskiej 2. Ale nie rezygnuje też z jej sprzedaży.

Jedna z bardziej charakterystycznych kamienic w centrum Bydgoszczy, mieści się tam m.in. klub Savoy, na razie pozostanie w rękach miasta.

- Decyzja co do ogłoszenia drugiego przetargu została na razie odłożona w czasie - informuje Michał Sztybel, doradca prezydenta Bydgoszczy.

- Nie wycofujemy się z planów sprzedaży nieruchomości, jednak obserwujemy rynek po to, aby kolejny przetarg przyniósł oczekiwane efekty w postaci znalezienia kupca - dodaje Michał Sztybel.

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na sprzedaż kamienicy odbył się w lipcu ubiegłego roku, ale wtedy nie zgłosił się chętny na kupno budynku.Cena wywoławcza kamienicy wynosiła nieco ponad 11 milionów złotych. Na sprzedaż pochodzącego z 1913 roku budynku, a zaprojektowanego przez architekta Heinricha Grossa z Berlina, zgodę wyraziła co prawda rada miasta, ale przeciwko sprzedaży byli jednak radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy przekonywali, że miasto nie powinno pozbywać się reprezentacyjnych budynków, a takim ich zdaniem jest właśnie Jagiellońska 2 i lepiej wynająć lokale, czerpiąc z tego zyski. Radni PiS zaskarżyli nawet uchwałę o sprzedaży kamienicy przy Jagiellońskiej 2 do wojewody kujawsko-pomorskiej. Ewa Mes uznała jednak, że skarga radnych jest bezzasadna.

Miasto argumentuje, że decyzja o sprzedaży ma przesłanki ekonomiczne. Koszt remontu kamienicy urzędnicy obliczyli bowiem aż na 12 mln zł.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.