Jadą na trudny teren

Czytaj dalej
Fot. Oliwer Kobus
Magdalena Zimna

Jadą na trudny teren

Magdalena Zimna

Jedna wygrana w sześciu meczach i ósme miejsce w tabeli. Tak wygląda sytuacja Polonii w Nice PLŻ. W niedzielę trudno będzie o lepsze nastroje.

Powodów do paniki nie ma, bo Polonia w tym roku przede wszystkim stabilizuje finanse. Klub walczy też jednak o kibiców, a sukcesy na torze na pewno by w tym pomogły. Póki co, poloniści dostarczają emocji, potrafili już zaskoczyć pozytywnie na wyjazdach. Ale też dwa razy oddali rywalom punkty na swoim torze. Stąd niska pozycja w tabeli. - Chłopcy mają kłopoty sprzętowe. Przecież taki Marcin Jędrzejewski nie zapomniał jak się jeździ na żużlu - analizował przyczyny ostatniej porażki Andrzej Koselski, były zawodnik i trener bydgoskiego klubu. - Na pewno jednak zostawili serce na torze. Nie można odmówić im ambicji i woli walki. Pamiętam, że nam też zdarzały się w przeszłości sezony, gdy początkowo nic nie wychodziło. Kibice jednak przychodzili na stadion, bo doceniali nasze starania. W drugiej części sezonu „dogadaliśmy się” ze sprzętem i zwycięstwa przyszły. Teraz też tak może być - dodał.

O poprawę pozycji w tabeli i trudno będzie raczej już w niedzielę, bo bydgoska drużyna wybiera się na mecz do Łodzi. Orzeł to wymagający przeciwnik. Na inaugurację przegrał w Rzeszowie (39:50), ale potem pokonał u siebie Polonię Piła 47:43 i Wybrzeże Gdańsk 58:31, a ostatnio dorzucił wyjazdową wygraną z KSM 51:39. W starciu z Polonią również będzie faworytem. Najmocniejszym punktem łódzkiej drużyny są byli zawodnicy Polonii - Hans Andersena i Robert Miśkowiak.

Z Łodzią związany jest również Damian Adamczak, wychowanek bydgoskiego klubu, którego Polonia chce wypożyczyć. Trudni jednak spodziewać się, że do klubu trafi akurat na ten mecz. W zgłoszonym przez Polonię składzie jest za to Łukasz Sówka, który debiutował w spotkaniu ze Stalą Rzeszów. Wypadł jednak słabo - w trzech startach zdobył tylko punkt.

Pogoda może popsuć plany

Niedzielny mecz w Łodzi zaplanowano na godzinę. 16.30. Gospodarze zastrzegli sobie jednak, że nie zgodzą się na jego rozegranie jeśli zaplanowane na sobotę eliminacje do GP’2017 w King’s Lynn (startuje H. Andersen) lub Slangerup (R. Tungate) zostaną przełożone na niedzielę. Póki co jednak, wszystko ma się odbyć zgodnie z planem.

W innych meczach Nice PLŻ spotkać się mają: Kolejarz Opole - Stal Rzeszów (13.45), Włókniarz Częstochowa - Wanda Kraków (13.45, TVP Sport i TVP 3 Bydgoszcz), Polonia Piła - Lokomo-tiv (14.00), Wybrzeże Gdańsk - KSM Krosno (16.15).

W niedzielę odbędzie się też 5. runda PGE Ekstraligi: GKM - Falubaz Zielona Góra (17.00, nSport+ i radio PiK), Stal Gorzów Gorzów - Get Well Toruń (19.30, nSport+, radio PiK), Unia Tarnów - Betard Wrocław (19.30), Unia Leszno - ROW Rybnik (17.00).

Magdalena Zimna

W "Pomorskiej" pracuję już ładnych kilkanaście lat, od początku w dziale sportowym. Najpierw w roli początkującego reportera, potem dziennikarza i wydawcy. Teraz kieruję pracą działu.


Nadal chętnie piszę - o sporcie w regionie, kraju, czasem i na świecie. O tym co dzieje się w halach, na boiskach, stadionach, a czasem również wokół nich. Najwięcej - o wydarzeniach z żużlowych torów, zwłaszcza bydgoskiej Polonii. Z ciekawością przyglądam się jednak również innym klubom i dyscyplinom.


Przy tym wszystkim staram się łączyć "starą szkołę" z wyzwaniami, jakie niesie za sobą współczesne dziennikarstwo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.