Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Marek Fabiszewski

Jacek Góralski to kolejny piłkarz z Bydgoszczy, po Zbigniewie Bońku i Stefanie Majewskim, który zagra na mundialu

Walką i nieustępliwością niespełna 26-letni JAcek Góralski (nr 27) zdobył sobie uznanie Adama Nawałki. W reprezentacji zadebiutował 14 listopada 2016 Fot. Tomasz Hołod Walką i nieustępliwością niespełna 26-letni JAcek Góralski (nr 27) zdobył sobie uznanie Adama Nawałki. W reprezentacji zadebiutował 14 listopada 2016 w towarzyskim meczu ze Słowenią (do tej pory trzy mecze)
Marek Fabiszewski

Zamiast do kadry, mógł trafić do więzienia - jak sam mówi. Zawisza pozbył się go, ale się nie załamał, bo ma charakter. Dlatego pojedzie na mundial do Rosji.

Kariera Jacka Góralskiego nie była usłana różami. Od Zawiszy Bydgoszcz, gdzie pozbyto się go zbyt lekko, do reprezentacji Polski, łatwej drogi nie miał.

Na początku był żal

- Był w jego życiu taki moment, że chciał już kończyć z piłką - wspomina trenujący go wiosną 2011 roku w III-ligowej Victorii Koronowo Zbigniew Stefaniak. - Jak przyszedłem, to on był bardzo sfrustrowany, był w nieciekawym stanie psychicznym. Bardzo narzekał na Zawiszę, że odszedł niezauważony, niechciany. To bardzo go bolało, bo on był wychowankiem Zawiszy. Narzekał, że oddano go bez mrugnięcia okiem, że nikt się nim nie interesował. Słyszałem, że później w paru wywiadach na tego Zawiszę nadawał i wtedy, jak go trenowałem, też. Aż w końcu mu powiedziałem: przestań, ile można. Było, minęło, zapomnij, nie można wiecznie żyć tym, co było, nic nie zmienisz, musisz myśleć o swojej przyszłości. Tłumaczyłem mu, żeby trenował dalej, żeby grał.

I tak Jacek Góralski zrobił. Bo to jest chłopak charakterny, chłopak z Londynka, ze Śródmieścia, niezły łobuziak.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marek Fabiszewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.