- Ja po prostu czytam. Tak się doskonalę

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieślak
Szymon Cieślak

- Ja po prostu czytam. Tak się doskonalę

Szymon Cieślak

Historia, chemia, język angielski, geografia, biologia, matematyka - to przedmioty, w których uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Żninie są rewelacyjni!

W wojewódzkim konkursie przedmiotowym z matematyki laureatami zostali Jakub Olewicz i Bartosz Korga, a finalistami Bartosz Lusiak i Wiktoria Witucka. Uczniów przygotowała Grażyna Sarecka.

Wojewódzki konkurs przedmiotowy z fizyki zakończył się szczęśliwie dla Jakuba Olewicza, który został jego laureatem. Jakuba przygotowała nauczycielka Monika Wesołowska.

W WKP z chemii laureatami zostało troje uczniów: Jakub Olewicz, Bartosz Korga i Bartosz Lusiak. Chłopców do konkursowej rywalizacji przygotowała Agnieszka Skalska.

Podczas WKP z historii laureatem został Bartosz Lusiak, którego przygotował Dariusz Skalski, a z języka angielskiego tytuł laureata zdobył Jakub Olewicz - przygotowała go Joanna Felcyn.

WKP z geografii tytuł laureata przyniósł Bartoszowi Lusiakowi, a finalistami zostali: Małgorzata Trojan i Marcin Wysocki. Gimnazjalistów przygotowała Sylwia Trojan.

W wojewódzkim konkursie przedmiotowym z biologii laureatem został Bartosz Lusiak. Nauczyciel - Jolanta Woźniak.

Sukces, co prawda nie w konkursie kuratoryjnym, ale w sporcie, odniosła także Anna Kurek, która zajęła pierwsze miejsce w Spartakiadzie Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla młodzieży niepełnosprawnej.

Nie da się ukryć, że dwoje uczniów w tym gronie z sukcesem wystartowało w wielu konkursach. Bartosz Lusiak został laureatem z chemii, historii, geografii, a finalistą z matematyki i biologii. - Za bardzo nawet nie lubię jak mi mówią: „weź się ucz”, bo ja po prostu czytam. W ten sposób się doskonalę - mówi Bartosz Lusiak. Chce kontynuować naukę w I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Potem chce studiować - choć nie zdecydował jeszcze, na jakim kierunku, to bardziej niż ścisłe, interesują go kierunki społeczno - prawne. - Najbardziej lubię historię.

Jakub Olewicz został laureatem z matematyki, chemii, fizyki i języka angielskiego. - W gimnazjum zrozumiałem wagę, jaką angielski odgrywa we współczesnym świecie. Mam teraz dostęp do treści w internecie, które są po angielsku, bo jak wiadomo, około 90 procent internetu jest w tym języku - mówi Jakub.

Chce uczyć się w jednym z bydgoskich liceów, a potem wybrać się na studia z zakresu zarządzania lub ekonomii.

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.