ITS tuż przed metą

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Mateusz Mazur

ITS tuż przed metą

Mateusz Mazur

Przypomnijmy, że montaż Inteligentnych Systemów Transportowych rozpoczął się tuż po otwarciu nowej linii tramwajowej do Fordonu. Wcześniej, ze względu na specyfikę systemu, jego uruchomienie nie było możliwe.

ITS ma sprawić, że tramwaje na trasie do największej dzielnicy miasta nie będą miały opóźnień. Jeszcze w styczniu pasażerowie powoli tracili cierpliwość, bo pojazdy podjeżdżały o zupełnie innych godzinach, niż widniało to na rozkładzie, a w Fordonie notowały spore opóźnienia.

- Teraz jest dużo lepiej - twierdzi Maciej Kozakiewicz, prezes spółki Tramwaj Fordon. - Zdarzają się opóźnienia, ale nie są one spore. Sięgają najwyżej dwóch minut - dodaje Kozakiewicz.

Jak udało nam się ustalić, jeśli nic złego się nie wydarzy, prace nad montażem ITS-u na nowej trasie mają potrwać do końca tego miesiąca. - Od maja tramwaje będą miały priorytet przy przejeździe przez skrzyżowanie. Kursy będą odbywały się zgodnie z rozkładami jazdy - zapewnia prezes miejskiej spółki.

Do tego czasu na elektronicznych tablicach przystankowych wyświetlany będzie komunikat o kalibracji całego systemu. Drogowcy proszą mieszkańców o sprawdzanie godzin odjazdów na papierowych rozkładach.

Koszt montażu ITS-u w Fordonie to około pół miliona złotych.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.