Iskra Boża już w piątek

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Iskra Boża już w piątek

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

To będzie już siódmy festiwal talentów w Aleksandrowie Kujawskim, na który złożą się śpiew, taniec, kabaret, występy zespołów muzycznych, recytacje . I nie tylko.

Festiwalom Talentów „Iskra Boża” przyświecają szlachetne cele. Z jednej strony jest to okazja do zaprezentowania umiejętności artystycznych młodzieży, a drugiej chodzi o akcję charytatywną.

W tym roku młodzi ludzie z Zespołu Szkół Towarzystwa Salezjańskiego „Kolegium Kujawskie”, którzy organizują ten ten festiwal i sami w nim występują obok zaproszonych gości, zbierać będą pieniądze na rehabilitację i leczenie Marty Szklarskiej, 24-latki z Torunia, chorej na glejaka mózgu. Marta zanim zachorowała, pomagała jako wolontariuszka osobom niepełnosprawnym, pracując w różnych stowarzyszeniach i fundacjach. W 2011 roku została laureatką Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Na festiwalowej scenie obok uczniów Zespołu Szkół TS wystąpią uczniowie Szkoły Muzycznej w Toruniu.

Na festiwalu będą też: wystawa prac plastycznych uczniów, aukcja atrakcyjnych przedmiotów, kiermasz z różnościami i ciastami oraz stanowisko manicurzystki.

VII Festiwal Talentów „Iskra Boża” rozpocznie się w najbliższy piątek, 19 bm., o godz. 17 w Zespole Szkół Towarzystwa Salezjańskiego „Kolegium Kujawskie przy ul. Chopina 24. Warto zajrzeć na tę imprezę.

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.