Irena Starczewska: - Dziękuję za frekwencję. I siłę UTW!

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieślak
Szymon Cieślak

Irena Starczewska: - Dziękuję za frekwencję. I siłę UTW!

Szymon Cieślak

W Żnińskim Domu Kultury zainaugurowano dziesiąty rok działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Wandy Dobaczewskiej.

Spotkanie uświetnił Chór Kameralny pod dyrekcją Krzysztofa Fryski.

- Gdy ponad dziewięć lat temu, z panią Majką Gólcz, rozmawialiśmy o powołaniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku, żadna z nas nie przypuszczała, że będzie to trwało tak długo, i że tyle osób będzie korzystało z naszego uniwersytetu. Jest mi z tego powodu bardzo miło i bardzo serdecznie za to dziękuję - powiedziała Irena Starczewska, prezes żnińskiego UTW.

Przez te dziesięć lat na UTW odbyło się ponad 180 wykładów, których wysłuchiwało ponad 250 osób.

Wykładowców w tym czasie było ponad sześćdziesięciu. Były to osoby mieszkające w Żninie lub związane z miastem. Trzem wykładowcom, którzy mieli więcej niż dziesięć wykładów, wręczono tytuły doktora honoris causa. Podczas jubileuszowego spotkania ten tytuł wręczono Elizie Ludkiewicz.

Tytuły magistra bis odebrali słuchacze: Bernard Boruszewski, Joanna Janowska, Czesława Nowakowska, Barbara Przybysz, Aleksandra Szulc, Zofia i Andrzej Turzyńscy oraz Teresa Kowalewska.

Dyplomy magistra odebrali: Longina Królikowska, Halina Smutek, Danuta Masztalerz i Roman Masztalerz.

Dyplomy licencjata wręczono Alojzemu Grochowalskiemu, Irenie Zielińskiej, Stanisławowi Woźnemu, Alicji Rąpała i Barbarze Rewers.

Spotkanie było także okazją do złożenia życzeń i gratulacji.

- Wszelkiej pomyślności, abyście wytrwale dążyli do celu - życzył burmistrz Robert Luchowski. - Po tych kilku latach przebywania w administracji samorządowej jest ciągle ta tęsknota powrotu i wspomnień tej Browarowej 14, gdzie większość życia spędziłem. Widząc tutaj mojego pierwszego dyrektora, który mnie w szkolnictwie zatrudniał i jego wspaniałą małżonkę, te wspomnienia powracają do pierwszego września 1993 roku - dodał włodarz i wręczył kwiaty Irenie Starczewskiej.

Wykład poprowadzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żninie.

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.