Inowrocławskie firmy pokażą się na wystawie

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
(AB)redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Inowrocławskie firmy pokażą się na wystawie

(AB)redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

W ten weekend jubileuszowa prezentacja gospodarki miasta.

Przed nami jubileuszowa, 20. edycja Inowrocławskiej Wystawy Gospodarczej, której celem jest prezentacja dokonań lokalnych przedsiębiorców oraz promocja produktów lub usług z regionu inowrocławskiego.

Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1996 r. i od tamtego czasu wystawa jest stałym punktem krajobrazu gospodarczego stolicy Kujaw zachodnich.

Dziś w godz. 11-17 i jutro, 8 bm., w godz. 11-16 w hali widowiskowo-sportowej przy al. Niepodległości 4 mieszkańcy i goście miasta poznają bogatą ofertę lokalnych przedsiębiorców. Wystawa stanowi znakomitą formę promocji bezpośredniej, niepowtarzalną okazję do rozmów, wymiany doświadczeń oraz integracji środowisk gospodarczych.

Wystawie towarzyszyć będzie mnóstwo prezentacji, pokazów i punktów poradnictwa. Czynny będzie m.in. punkt konsultacyjny ZUS, gdzie specjaliści udzielą porad w zakresie zasad przyznawania emerytur, rent i zasiłków. Odpowiedzą też na pytania dotyczące ubezpieczeń społecznych i opłacania składek w przypadku prowadzenia firmy oraz różnych form zatrudnienia. Konsultacje dietetyczne przewidziano m.in. na stoisku firmy „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław SP. z o.o. Przygotowano wiele atrakcji, toteż warto wybrać się do hali widowiskowo-sportowej.

Jak co roku, przy okazji IWG rozstrzygnięty zostanie konkurs na „Najlepszy Produkt Roku - Inowrocław 2016”. Wyboru dokona kapituła pod przewodnictwem prezydenta miasta. Wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas dzisiejszej uroczystej gali w Pijalni Wód-Palmiarni „Inowrocławianka”. Zwycięska firma otrzyma 10 tys. zł i wsparcie promocyjne ratusza. W trakcie gali rozstrzygnięty zostanie też konkurs dla młodych przedsiębiorców „5 na START”.

Tradycyjnie, wystawę uświetni występ gwiazdy. W tym roku na inowrocławskiej scenie wystąpi popularna i lubiana Formacja Chatelet. Podobnie jak wystawa, kabaret świętuje jubileusz 20-lecia i z tej okazji przygotowane zostały zupełnie nowe filmy, piosenki i przede wszystkim skecze z ulubionymi bohaterami. Występ kabaretu zaplanowano w niedzielę, 8 bm., o godz. 16. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Autor: (AB)

(AB)redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.