Inowrocławska Wystawa Gospodarcza. Telebim Screen-Led produktem 2016 roku

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki

Inowrocławska Wystawa Gospodarcza. Telebim Screen-Led produktem 2016 roku

Dariusz Nawrocki

Aż 40 wystawców w ten weekend promowało swoje produkty na inowrocławskiej wystawie. Konkurs „5 na start” dla młodych firm wygrał Maksymilian Brończak z firmy Panelflex.

W miniony weekend w hali widowiskowo-sportowej odbyła się dwudziesta, a więc jubileuszowa Inowrocławska Wystawa Gospodarcza. Prezentowali się lokalni przedsiębiorcy. Promowali swoje produkty i usługi.

- To jest święto nasze lokalnej przedsiębiorczości. W takiej mniej formalnej atmosferze zarówno przedsiębiorcy, jaki i pozostali mieszkańcy mogą się spotkać i porozmawiać. Żyjemy w ciągłym biegu. W trakcie takiej imprezy jak ta możemy się na chwilę zatrzymać i wymienić doświadczeniami. Wszyscy mogą na tym skorzystać - przekonuje Ewa Witkowska, szefowa Biura Obsługi Inwestorów w inowrocławskim ratuszu.

- Na naszej wystawie są uznane marki zarówno na rynkach światowych i krajowych. Obok tych firm, które mają już ugruntowaną pozycję na rynku, mamy firmy, które dopiero startują w biznesie. One są na początku swojej drogi biznesowej. Dzięki naszej wystawie mogą stanąć ze swoim produktem obok naprawdę uznanych rynkowych graczy. Ta wymiana doświadczeń dla młodego przedsiębiorcy jest szczególnie istotna - dodaje pani dyrektor.

Na gości odwiedzających wystawę czekało mnóstwo atrakcji, w tym wiele konkursów z nagrodami. Młodzi inowrocławianie chętnie brali udział w wirtualnych wyścigach samochodowych. Walczyli z czasem i trudną trasą. Swoje wyczyny obserwowali na ogromnym telebimie. Najszybsi zawodnicy wrócili do domów z tabletami.

W trakcie sobotniej gali w Palmiarni „Inowrocławianka” poznaliśmy zwycięzców konkursu na Produkt Roku.

Nagrodę w kategorii „produkt spożywczy” za jogurt naturalny (typ grecki) otrzymała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Cuiavia. Firma Alstal Grupa Budowlana została wyróżniona w kategorii „usługa” za budowę obiektów dla sportu, kultury i rekreacji. W kategorii „produkt, którego firma jest dystrybutorem” za transformator ciepła nagrodę otrzymał Zakład Usług Chłodniczych Chłod-System. Wyróżnienie w kategorii „produkt przemysłowy” za kontener samozaładowczy z telebimem otrzymała firma Screen-Led. Telebim ten został wybrany również Produktem Roku 2016 w Inowrocławiu. Właściciel firmy, Radomir Doberstajn, odebrał od prezydenta Inowrocławia czek na 10 tys. zł. OSM Cuiavia i Alstal otrzymały ponadto nagrody specjalne.

W związku z jubileuszową wystawą ogłoszono konkurs „5 na start”. O nagrodę starać się mogły firmy stawiające swoje pierwsze kroki. Komisja konkursowa zdecydowała, że nagroda w wysokości 5 tys. zł powędruje do Maksymiliana Brończaka z firmy Panelflex. Doceniono bowiem jego projekt kampanii marketingowej dla panelu elewacyjnego.

- Inowrocław rozwija się, modernizuje dzięki wam. Mieszkańcy, którzy odwiedzili wystawę w tym pierwszym dniu i z którymi miałem przyjemność rozmawiać, byli zachwyceni, a niektórzy zaskoczeni tym, co zobaczyli. Bo to były nowoczesne produkty - mówił w trakcie uroczystości Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia. Zachęcał wszystkich, by kupowali lokalne produkty. - Gdziekolwiek jesteśmy, w jakimkolwiek sklepie, domagajmy się produktów wytwarzanych tu, na miejscu - apelował.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.