Inowrocław chce być bliżej nowej „ekspresówki”

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapala
Dominik Fijałkowski

Inowrocław chce być bliżej nowej „ekspresówki”

Dominik Fijałkowski

Zdaniem prezydenta Ryszarda Brejzy, jest jeszcze czas, aby zmienić przebieg trasy S10. Z korzyścią dla południowej części województwa.

- Budowa trasy ekspresowej wzdłuż drogi krajowej numer 10, na odcinku od Torunia do Bydgoszczy, mija się z celem. Trasa przebiegać będzie niemal w całości przez zadrzewione i niezamieszkałe obszary Puszczy Bydgoskiej - uważa Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi prace przygotowawcze do budowy „ekspresówki”. Na razie tworzona jest koncepcja przebiegu trasy. - Można jeszcze wiele zmienić. Dlatego zwróciłem się do GDDKiA o rozpatrzenie najbardziej optymalnego wariantu poprowadzenia S10 - przekonuje prezydent Inowrocławia.

Brejza proponuje, aby trasę poprowadzić po południowej, a nie północnej granicy Puszczy Bydgoskiej - od Torunia, przez Gniewkowo, okolice Rojewa, a następnie pomiędzy Tarkowem Górnym i Nową Wsią Wielką w kierunku Białych Błot.

- Taki przebieg jest bardzo ważny dla Inowrocławia i całej południowej części województwa. Porządna dwujezdniowa droga, jakiej nie ma w tym rejonie, może przyczynić się do jeszcze szybszego rozwoju Inowrocławia - przekonuje.

Ryszard Brejza z góry uprzedza pytania o starą trasę łączącą Bydgoszcz z Toruniem. Leży przy niej Solec Kujawski z wieloma firmami. Tłumaczy, że miasto to jest jedyną wyspą na tej drodze. - Bardzo dobrze zagospodarowaną, ale wyspą - dodaje.

Jednocześnie zauważa, że gdyby poprowadzić „ekspre-sówkę” według jego propozycji obecna „dziesiątka” na pewno nie zarośnie trawą i nadal będzie ważna dla biznesu.

Ryszard Brejza zaapelował już o wsparcie nowego przebiegu S10 do parlamentarzystów, marszałka, wojewody oraz włodarzy Bydgoszczy i Torunia.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.