Inkubator Przedsiębiorczości w Żarach tnie koszty

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Makowska
Lucyna Makowska

Inkubator Przedsiębiorczości w Żarach tnie koszty

Lucyna Makowska

Anita Staszkowian, nie jest już szefową Fundacji Przedsiębiorczość. Zastąpiła ją dotychczasowa kierownik Małgorzata Kaczmarczyk

Cięcia kadrowe i oszczędności, to powód odwołania piastującej ostatnie dwa lata funkcję prezesa Anity Staszkowian. Taką decyzję pod koniec ubiegłego tygodnia podjęła społeczna rada nadzorcza Fundacji Przedsiębiorczość w Żarach. - Prezes odeszła za porozumieniem stron- mówi oficjalnie Marek Cieślak, przewodniczący rady nadzorczej. - Nienajlepsza sytuacja finansowa instytucji wymagała zmian, oszczędności.

Odchodzącą prezes zastąpiła Małgorzata Kaczmarczyk, dotychczasowa kierownik Inkubatora Przedsiębiorczości. Wiceprezesem został Artur Stępień, dyrektor Funduszu Rozwoju Przedsiębiorczości. Zmiana polega na tym, że zarząd przechodzi w ręce pracowników. Nie była to łatwa decyzja. Chodziło o ograniczenie kosztów, a każda osoba z zewnątrz to koszty. W tej chwili w Fundacji łącznie z zarządem pracuje sześć osób: dwuosobowy zarząd, księgowa, specjalista ds. projektów, palacz i sprzątaczka.

- Wspieranie finansowe firm korzystnymi pożyczkami to nasza główna dziedzina działalności - tłumaczy Artur Stępień, wiceprezes Fundacji Przedsiębiorczość
Lucyna Makowska - Wspieranie finansowe firm korzystnymi pożyczkami to nasza główna dziedzina działalności - tłumaczy Artur Stępień, wiceprezes Fundacji Przedsiębiorczość w Żarach.

- Każdy dodatkowy etat to pieniądze - mówi Artur Stępień. - Praktycznie jesteśmy w fundacji od początku. Naszą główną gałęzią działalności jest udzielanie pożyczek firmom i osobom, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą. Chcemy starać się o nowe środki. W tym nowym rozdaniu tych konkursów jest kilkadziesiąt, do dwóch się przymierzamy. Mamy agencję zatrudnienia. W ciągu ostatniego roku fundacja udzieliła wsparcia finansowego na kwotę 10 mln 761 tys. zł!

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.