Ile wydamy na Wielkanoc? Różnie, ale dania będą podobne - jaja, kiełbasa, a nawet pascha

Czytaj dalej
Fot. 123RF.com
(tik)

Ile wydamy na Wielkanoc? Różnie, ale dania będą podobne - jaja, kiełbasa, a nawet pascha

(tik)

Prawie połowa Polaków wyda na Wielkanoc podobną kwotę jak rok wcześniej. Na ich organizację planujemy przeznaczyć średnio 563 zł. To o 43 zł więcej niż w 2018 r. i jednocześnie o 140 zł więcej niż dwa lata temu - wynika z najnowszego badania „Barometr Providenta”.

- Na wielkanocne przygotowania planujemy wydać około 500 zł. Wliczam w to też upominki dla dzieci - mówi pani Natalia z Bydgoszczy. - Śniadanie zjemy w domu. Na obiad w pierwszym dniu jedziemy do mojej mamy pod Inowrocław, a drugiego dnia odwiedzimy teściów w Toruniu.

- Mam odłożone 350 zł - wylicza pani Alicja z bydgoskich Wyżyn. - Ile wyjdzie ostatecznie okaże się, gdy kupię wszystko. Przy czym placki upiekę jak zawsze sama. Na śniadanie i obiad wpadnie syn z narzeczoną tylko. A drugiego dnia pójdziemy razem do jego przyszłych teściów.

Najwięcej na święta planują wydać rodziny z dziećmi, które na ten cel przeznaczą przeciętnie 615 zł - wynika z „Barometru Providenta”. Natomiast średnie wydatki osób bezdzietnych wyniosą 460 zł. Miejsce zamieszkania nie wpływa w istotny sposób na wysokość wielkanocnych wydatków. Takie same tendencje widoczne są w miastach, jak i na obszarach wiejskich.

Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
(tik)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.