Ile i na co z budżetu obywateli

Czytaj dalej
Fot. Jolanta Młodecka
Jolanta Mlodecka

Ile i na co z budżetu obywateli

Jolanta Mlodecka

Budżet obywatelski to wydzielona część budżetu miasta, o której przeznaczeniu decydują jego mieszkańcy. Jest na ro 150 tysięcy złotych.

Projekty, które będą realizowane w Radziejowie w 2017 roku wybiorą mieszkańcy w drodze głosowania. Zadanie do zrealizowania może zgłosić każdy, kto ukończył 16 lat. Zgłoszenie zadania wymaga poparcia co najmniej 20. mieszkańców miasta.

- Jak na razie zainteresowanie mieszkańców budżetem obywatelskim jest niewielkie, choć w różny sposób zachęcamy ich do aktywności na tym polu - mówi burmistrz Sławomir Bykowski. - Złożone do tej pory wnioski dotyczą m.in. budowy nowej sieci energetycznej dla ogódków działkowych, budowy parkingów przy ul. Działkowej.

Budżet Radziejowa to ok. 20 mln złotych. Na budżet obywatelski wydzielono 150 tys. złotych. Warto z nich skorzystać, z pewnością są w Radziejowie takie obszary, które umknęły autorom głównego budżetu, a o których wiedzą sami mieszkańcy i chcą je naprawić.

Oto kilka zasad, o których muszą wiedzieć wnioskodawcy. Zgłaszany projekt musi być zgodny z prawem oraz mieścić się w katalogu zadań własnych gminy. Może być realizowany wyłącznie w granicach administracyjnych miasta i na gruntach stanowiących własność miasta; Musi być zrealizowany w całości w ciągu jednego roku budżetowego. Koszt realizacji zadania nie może przekroczyć 75 tys. zł.

Wzór formularza zgłoszenia dostępny jest w sekretariacie urzędu miasta w Radziejowie. Należy je zgłosić do 16 sierpnia. Wnioskodawcy mają możliwość skorzystania z konsultacji z pracownikami urzędu miasta w zakresie obowiązujących zasad zgłaszania zadań do budżetu obywatelskiego.

Jolanta Mlodecka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.