Maryla Rzeszut maryla.rzeszut@pomorska.pl

Igrzyska na urodziny

Krzysztof  Maksel  (Stal Grudziądz)  informację o powołaniu na igrzyska w Rio, dostał  4 lipca, na 25. urodziny. Fot. K. MAKSEL FB Krzysztof Maksel (Stal Grudziądz) informację o powołaniu na igrzyska w Rio, dostał 4 lipca, na 25. urodziny.
Maryla Rzeszut maryla.rzeszut@pomorska.pl

Krzysztof Maksel dostał w dniu swoich urodzin prezent: decyzję trenera kadry Polski sprinterów, że jedzie na olimpiadę do Rio. Jedzie też Rafał Sarnecki (Stal)!

- To nie może być przypadek, że najważniejszy dzień mojej kariery zbiega się z dniem moich 25. urodzin!!!

- napisał na swojej stronie facebookowej Krzysztof Maksel, czołowy polski sprinter torowy, zawodnik ALKS Stal Grudziądz Ocetix-Iglotex.Torowe Grand Prix Polski w Pruszkowie odbyło się od 1 do 3 lipca, a 4 lipca zapadła decyzja. Właśnie 4 lipca Krzysztof Maksel skończył 25 lat. Zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na 1 km ze startu zatrzymanego w 2014 r i multi-medalista mistrzostw Europy zebrał mnóstwo gratulacji .

Po Grand Prix Polski Andriej Tołomanow, trener reprezentacji Polski sprinterów wybrał skład drużyny biało-czerwonych, która wystąpi na igrzyskach olimpijskich. Są to kolarze Stali Grudziądz: Krzysztof Maksel i Rafał Sarnecki oraz Damian Zieliński (Piast Szczecin), czwarty zawodnik mistrzostw świata w Londynie.

Rezerwowi to Grzegorz Drejgier (Stal) i Kamil Kuczyński (Piast). Żal, że Drejgier nie zdołał przebić się do podstawowego składu reprezentacji sprinterów, choć to on był „motorem” na pierwszej zmianie drużyny Stali, która pobiła rekord Polski i zdobyła w 2015 roku srebro mistrzostw Europy (na 2. zmianie jechał Sarnecki a na 3. Maksel).

Drejgier jest pierwszym rezerwowym, więc może też pojedzie, gdyż 3-osobowa drużyna musi mieć zmiennika, w razie niedyspozycji któregoś z podstawowych kolarzy.

Maksel pojedzie też w keirinie, Sarnecki w sprincie indywidualnym, Zieliński (Szczecin) w obu tych konkurencjach, najlepszych, którzy pojadą w drużynie, ale też w konkurencjach indywidualnych. Zieliński w keirinie i sprincie, zaś Maksel w keirinie, a Sarnecki w sprincie.

Polski Związek Kolarski zaakceptował wskazany przez trenera skład ekipy torowców na igrzyska olimpijskie w Rio.

Grudziądzcy torowcy potwierdzili prymat w kraju. Już w pierwszym dniu GPP złoto w sprincie drużynowym (elita) zdobyła ekioa Stali: Sarnecki, Mateusz Rudyk i Maksel. Srebro drużyna z Drejgierem w składzie (obie z bardzo dobrymi czasami). Rudyk, młody grudziądzki torowiec, popisał się też indywidualnie: „wykosił” rywali w sprincie U-23 i zdobył złoto.

Mateusz Lipa (Stal) był najlepszy w keirinie U-23.

Zawodniczka Stali Grudziądz Urszula Łoś wygrała, wraz z Katarzyną Kirschenstein, sprint drużynowy pań (elita).

Nikola Różyńska (Stal) była w składzie polskiej ekipy w wyścigu drużynowym kobiet na 4 km. Wywalczyły 4. miejsce.

Na welodromie w Pruszkowie, oprócz Polaków, dominowali zawodnicy z Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii.

Maryla Rzeszut maryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.