Idioci i złodzieje [komentarz]

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Jakubowski
Jacek Deptuła

Idioci i złodzieje [komentarz]

Jacek Deptuła

Poseł PiS Jacek Sasin zapowiedział w Polsat News, że w najbliższych dniach rząd przedstawi wyniki audytu stanu państwa.

Chodzi o to - tłumaczył Sasin - żeby pokazać w jakim stanie rząd PiS przejmował państwo i (uwaga!) jak ten stan wpływa na szybkość realizacji obietnic wyborczych.

Jak pisaliśmy przy okazji studniówki premier Beaty Szydło, z pięciu najważniejszych obietnic udało się zrealizować jedną - program 500+. W tej sytuacji mogę już dziś wyręczyć posła Sasina i obwieścić, że audyt wypadnie fatalnie dla rządów Platformy. Premierzy Tusk i Kopacz doprowadzili finanse państwa do ruiny, w budżecie zostały same drobne, zadłużenie państwa jest ogromne i zmarnowano miliardy. Słowem, jesteśmy na skraju przepaści i gdyby nie wygrana PiS, zrobilibyśmy krok naprzód. Takie będą wyniki audytu PiS.

W tej sytuacji zupełnie nie należy się dziwić, że z realizacją wyborczych obietnic PiS będzie musiało poczekać, a raczej wyborcy. Jednak nie to poirytowało mnie w słowach Sasina. Każdy Polak potrafiący rachować i mający dostęp do internetu mógł dowiedzieć się, że budżet na 2016 r. zakłada 313 mld zł wpływów i 367 mld wydatków. Tymczasem Sasin powiada, że expose Beaty Szydło było wygłaszane - cytuję - „bez pełnej wiedzy o stanie finansów publicznych, bo taką wiedzę można zdobyć dopiero wchodząc do resortów i mając dostęp do dokumentów”. To dlaczego zarówno Andrzej Duda, jak i Beata Szydło przekonywali gawiedź, że wiedzą skąd wziąć pieniądze na obietnice?

A propos, wczoraj wyszło na jaw, że minister finansów PiS Paweł Szałamacha od września 2014 r. do maja 2015 r. studiował w USA. Jednoczesnie był posłem PiS. Będąc za oceanem pobierał 12,5 tys. zł miesięcznie uposażenia poselskiego. W sumie jako amerykański student zarobił w charakterze polskiego posła ok. 90 tys. zł. I niech mnie teraz ktoś przekona, że minister Bieńkowska w rządzie PO nie miała racji mówiąc, iż za 6 tysięcy zł miesięcznie to pracuje złodziej albo idiota.

Jacek Deptuła

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.