Idą drogie święta. Oto produkty, których ceny wzrosły najbardziej

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Agnieszka Domka-Rybka

Idą drogie święta. Oto produkty, których ceny wzrosły najbardziej

Agnieszka Domka-Rybka

Pieczywo, cytrusy, słodycze warzywa, twaróg, rodzynki, orzechy czy ryby - m.in. te produkty kupimy na Boże Narodzenie w wyższych cenach niż rok temu. Mniej zaś zapłacimy np. za cukier, proszek do pieczenia, olej rzepakowy i - co ciekawe - także masło.

- Chleb i bułki drożeją cały czas - twierdzi Barbara Kuczkowska, prezes Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Skępem.

Podwyżka goni podwyżkę

- W ostatnim czasie wzrosły bowiem ceny wszystkich artykułów potrzebnych do produkcji pieczywa, jak mąka, tłuszcz, mieszkanki i dodatki: sezam, słonecznik, soja. Nie mówię o jednorazowej podwyżce, bo to, jako mała piekarnia, moglibyśmy jeszcze jakoś przełknąć, ale z każdą dostawą płacimy coraz więcej. Oczywiście, przez drogie paliwo wyższe są koszty transportu. Przed nami podwyżki cen prądu. W górę pójdzie też płaca minimalna, czyli opodatkowanie pracy. tych powodów należy więc spodziewać się utrzymania obecnego trendu, czyli taniej na pewno nie będzie - dodaje prezes piekarni w Skępem.

Co jeszcze podrożało i o ile? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.