Ich pełnoletni występ

Czytaj dalej
Fot. Piotr Pubanz
Monika Smól

Ich pełnoletni występ

Monika Smól

Ponad 2000 biegaczy z Polski i zagranicy wzięło udział w 52. Crossie Ostrzeszowskim. Do rywalizacji przystąpili m.in. czerszczanie.

- Jak zawsze zmaganiom kibicowały osobistości ze świata sportu - podkreśla Jarosław Fidurski, opiekun zawodników ZSS Sprawni Razem. - Byli: Marek Kubiszewski z Górnika Zabrze, dwukrotny mistrz Polski w 10-boju, Urszula Włodarczyk była czołowa wieloboistka świata, trzykrotna olimpijka, Zenon Licznerski, czołowy sprinter lat 70. i 80., członek srebrnej sztafety z IO oraz Marian Sypniewski, dwukrotny brązowy medalista olimpijski w drużynie floretowej. Wśród tak zacnych osobistości nie zabrakło naszych zawodników.

Był to już 18. występ czersz-czan na tej imprezie.

- Jesteśmy pełnoletni - śmieje się Fidurski. - W 21. MP w biegach ZSS Sprawni Razem wystartowało trzech naszych biegaczy. W kategorii dziewcząt młodszych w wyścigu udział wzięła dwukrotna triumfatorka imprezy - Natalia Babińska i debiutantka Izabela Kałdowska. W kategorii chłopców młodszych zadebiutował Mateusz Rekowski. Wszyscy spisali się bardzo dobrze. Natalia zajęła czwarte miejsce - i był to najlepszy wynik spośród tej trójki. Iza uplasowała się na siódmym miejscu, natomiast Mateusz - na dziesiątym.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.