I u nas, jak na plaży w Mombasa, można spotkać golasa [wideo]

Czytaj dalej
Fot. 123 rf
Marek Weckwerth

I u nas, jak na plaży w Mombasa, można spotkać golasa [wideo]

Marek Weckwerth

Na Kujawach i Pomorzu, niczym w piosence nieodżałowanego Zbigniewa Wodeckiego, też można spotkać golasa. Tym razem nie na plaży w Mombasa, ale też na rozgrzanym słońcem piasku hasa. Bo aura mu sprzyja.

Dokładniej można go spotkać w czterech miejscach: nad Wisłą w pobliżu bydgoskiego Fordonu, w Turzy Nowej koło Lipna i na biwaku nad rzeką Wdą. W Nowej Turzy warunki do pełnej swobody na łonie natury zapewniają dwa sąsiadujące ze sobą prywatne gospodarstwa, zapraszające naturystów.

Do "szerzenia idei naturyzmu jako formy harmonijnej współpracy między ludźmi, przy zachowaniu neutralności w sprawach religii, filozofii życia i poglądów politycznych" zachęca Federacja Naturystów Polskich z siedzibą w Bielsku-Białej. Na jej liście jest tylko 134 członków, w tym 83 mężczyzn, 43 kobiety i 8 dzieci. Ale nie każdy miłośnik naturyzmu musi być członkiem federacji.

W naszym regionie są cztery miejsca, gdzie plażują naturyści. Gdzie dokładnie? Sprawdź, czytając pełną wersję artykułu!

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.