Katarzyna Dworska

I Ty możesz zostać św. Mikołajem dla czworonogów

Można pomóc psiakom i podarować im prezent na święta. Fot. nadesłane Można pomóc psiakom i podarować im prezent na święta.
Katarzyna Dworska

Co bezdomne zwierzaki chciałyby znaleźć pod choinką? Na liście życzeń znalazła się m.in. karma, smakołyki i piszczące zabawki. W ogólnopolskiej akcji "Gwiazdka dla bezdomniaka" udział biorą również bydgoskie fundacje i schronisko dla zwierząt.

Jak pokazują badania aż siedmiu na dziesięciu właścicieli czworonogów kupuje im prezenty pod choinkę. Jednak setki bezdomnych zwierząt nie mają co liczyć na świąteczny upominek. To właśnie z myślą o nich powstała akcja „Gwiazdka dla bezdomniaka”.

- Zależy nam zwłaszcza na przekazywaniu karmy, która jest najbardziej potrzebna w tym trudnym, zimowym czasie - mówi Sandra Żochowska prowadząca akcję. - W schroniskach przebywa wiele starszych psiaków i kotów, które potrzebują odpowiedniego pokarmu. W Bydgoszczy współpracujemy ze schroniskiem dla zwierząt, Fundacją Koty SOS i Stowarzyszeniem ArbuZ.


Pomoc dla schroniska
Create your own infographics

Aby sprawić niespodziankę bezdomniakowi wystarczy wejść na stronę www.dlaschroniska.pl. Następnie wybrać placówkę, którą chcemy wesprzeć i jednego z jej podopiecznych. Prezenty przyjadą do niego w paczce.

W tej chwili w akcji biorą udział 44 schroniska i fundacje z całej Polski. Wszystko zaczęło się półtora roku temu. Od tamtego momentu raz w miesiącu do czworonogów z ul. Grunwaldzkiej 298 trafiają prezenty, które kosztowały już 30 tys. zł.

- Każdy już za kilka złotych może podarować zwierzętom dobrej jakości karmę - mówi Izabella Szolginia, dyrektor bydgoskiego schroniska. - Samemu można wybrać, której placówce i co chcemy podarować. Następnie płacimy i już. To organizatorzy zajmą się dostawą. Dla nas liczy się każdy gest.

Katarzyna Dworska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.