Katarzyna Dworska

I Ty możesz zostać św. Mikołajem dla czworonogów

Można pomóc psiakom i podarować im prezent na święta. Fot. nadesłane Można pomóc psiakom i podarować im prezent na święta.
Katarzyna Dworska

Co bezdomne zwierzaki chciałyby znaleźć pod choinką? Na liście życzeń znalazła się m.in. karma, smakołyki i piszczące zabawki. W ogólnopolskiej akcji "Gwiazdka dla bezdomniaka" udział biorą również bydgoskie fundacje i schronisko dla zwierząt.

Jak pokazują badania aż siedmiu na dziesięciu właścicieli czworonogów kupuje im prezenty pod choinkę. Jednak setki bezdomnych zwierząt nie mają co liczyć na świąteczny upominek. To właśnie z myślą o nich powstała akcja „Gwiazdka dla bezdomniaka”.

- Zależy nam zwłaszcza na przekazywaniu karmy, która jest najbardziej potrzebna w tym trudnym, zimowym czasie - mówi Sandra Żochowska prowadząca akcję. - W schroniskach przebywa wiele starszych psiaków i kotów, które potrzebują odpowiedniego pokarmu. W Bydgoszczy współpracujemy ze schroniskiem dla zwierząt, Fundacją Koty SOS i Stowarzyszeniem ArbuZ.


Pomoc dla schroniska
Create your own infographics

Aby sprawić niespodziankę bezdomniakowi wystarczy wejść na stronę www.dlaschroniska.pl. Następnie wybrać placówkę, którą chcemy wesprzeć i jednego z jej podopiecznych. Prezenty przyjadą do niego w paczce.

W tej chwili w akcji biorą udział 44 schroniska i fundacje z całej Polski. Wszystko zaczęło się półtora roku temu. Od tamtego momentu raz w miesiącu do czworonogów z ul. Grunwaldzkiej 298 trafiają prezenty, które kosztowały już 30 tys. zł.

- Każdy już za kilka złotych może podarować zwierzętom dobrej jakości karmę - mówi Izabella Szolginia, dyrektor bydgoskiego schroniska. - Samemu można wybrać, której placówce i co chcemy podarować. Następnie płacimy i już. To organizatorzy zajmą się dostawą. Dla nas liczy się każdy gest.

Katarzyna Dworska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.