„Husar” dostanie należne pieniądze za remont drogi

Czytaj dalej
Fot. Michal Czelusniak
Małgorzata Goździalska

„Husar” dostanie należne pieniądze za remont drogi

Małgorzata Goździalska

Jest sądowy finał sporu o nieuregulowaną przez miasto fakturę za roboty wykonane w ramach przebudowy dawnej „jedynki” .

W imieniu konsorcjum, które przebudowywało dawną „jedynkę”, a konkretnie odcinek od mostu na Zgłowiączce do granic miasta, za Anwilem, do sądu w 2014 roku wystąpiła firma „Husar”. - To było w trakcie poprzedniej kadencji - zaznacza Bartłomiej Kucharczyk, rzecznik prasowy prezydenta Marka Wojtkowskiego.

Firma „Husar” domagała się w pozwie wypłaty ponad 4 milionów złotych za wykonane roboty. Otrzymała bowiem ostatnią fakturę z urzędu miasta pomniejszoną o tę kwotę.

Dlaczego włocławski urząd miasta potrącił sobie z ostatniej faktury ponad 4 miliony złotych? To miała być kara za nieterminowe wykonanie prac. Ale firma „Husar” w czasie trwającego ponad dwa lata procesu udowodniła, że wstrzymanie wypłaty było niesłuszne, gdyż opóźnienia związane z zakończeniem przebudowy drugiego etapu drogi krajowej nr 91 nie były zawinione przez wykonawcę, a wynikały z rozszerzonego zakresu robót.

W tej sytuacji, decyzją sądu, wykonawca drugiego etapu przebudowy drogi otrzyma od miasta wstrzymaną należność. Na ostatniej sesji włocławskiego samorządu radni zagwaranto-wali w budżecie pieniądze na uregulowanie tej należności. Poza jednak należnością główną miasto zostało także obciążone wypłatą odsetek. A te, jak powiedział nam Paweł Kujawa, przewodniczący rady nadzorczej firmy „Husar”, to obecnie kwota około 650 tys. złotych. Do tego dojdą jeszcze, także obciążające budżet miasta, koszty postępowania sądowego.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.