Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Hurrraaaaa, zaczynają się już ferie zimowe

Tak było w zeszłym roku podczas feriowego wypadu dzieci z Więcborka i okolic. W tym roku emocje znów gwarantowane. Fot. archiwum MGOK Więcbork Tak było w zeszłym roku podczas feriowego wypadu dzieci z Więcborka i okolic. W tym roku emocje znów gwarantowane.
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Dorośli mogą o takim przywileju już tylko pomarzyć lub sobie przypomnieć godziny spędzane na sankach i łyżwach.

Obecnie młodzież mniej chętnie rusza się z domu, ale aby nie siedziała non stop przed komputerami, m.in. ośrodki kultury przygotowały dla nich różnorodne zajęcia.

Nie inaczej jest w Więcborku, gdzie bezpłatne zajęcia w domu kultury przeplatane będą płatnymi wyjazdami do kina, na łyżwy czy kręgle do Bydgoszczy i Chojnic.

Już we wtorek jest okazja wyjechać do kina do Bydgoszczy na bajkę „Fistaszki” (cena za dojazd i bilet 25 zł). W środę MGOK organizuje wyjazd na lodowisko (12 zł z własnymi łyżwami, 15 zł z wypożyczeniem). Czwartek to okazja do zabawy podczas balu maskowego oraz warsztaty plastyczne z przygotowania masek. Piątek to znów wyjazd - na kręgle i pizzę, tym razem do Chojnic.

Drugi tydzień ferii to ponowny wyjazd do Bydgoszczy na film „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” za 30 zł i również na lodowisko. W czwartek chętni mogą przyjść na zajęcia teatralne, a w piątek na muzyczne zabawy i konkursy.

Zajęcia przygotowała również więcborska biblioteka - w planach pierwszego tygodnia są gry, zabawy, łamigłówki i inne słowno-plastyczne zabawy. Będzie też pogadanka o bezpieczeństwie na drodze. Dostępne będą dwa stanowiska z internetem dla chętnych (między godz. 8 a 17).

W drugim tygodniu ferii królować będą stare bajki, a także śpiew i muzyka. Dla dzieci i młodzieży między godz. 8 a 17 będzie dostępny internet.

Natomiast w Sępólnie można zapisywać się na spotkania warsztatowe z filmem, które będą trwały od 25 do 29 stycznia między godz. 10 a 14. Oprócz tego czekają inne zajęcia i propozycje - z muzyką, fotografią, rzeźbą czy tańcem w tle. Pytania i zapisy osobiście lub telefonicznie (52 388 01 60) między godz. 7 a 15.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.