Huragan Pobiedziska - Sokół Pniewy. Brutalny faul w meczu towarzyskim. Patryk Janeczek połamał nogę Marcina Jackowiaka. Chcą ukarać sprawcę

Czytaj dalej
Fot. Huragan Pobiedziska
Norbert Kowalski

Huragan Pobiedziska - Sokół Pniewy. Brutalny faul w meczu towarzyskim. Patryk Janeczek połamał nogę Marcina Jackowiaka. Chcą ukarać sprawcę

Norbert Kowalski

Patryk Janeczek, zawodnik Sokoła Pniewy w brutalny sposób połamał nogę Marcina Jackowiaka z Huraganu Pobiedziska. Do zdarzenia doszło w niedzielę podczas meczu towarzyskiego. Władze Huraganu Pobiedziska będą domagały się zawieszenia gracza Sokoła. Sam pokrzywdzony piłkarz przeszedł w poniedziałek ponad trzygodzinną operację.

- To się w głowie nie mieści. Dla takich sytuacji nie ma zrozumienia. O ile w niektórych sytuacjach można szukać usprawiedliwienia, tak w tej nie ma nawet promila usprawiedliwienia. Po pierwsze - to był dopiero pierwszy mecz towarzyski w okresie przygotowawczym obu drużyn. Do tego jeszcze to był początek meczu, czwarta minuta a faul był na naszej połowie - komentuje Grzegorz Krawczyk, prezes Huraganu Pobiedziska.

Marcin Jackowiak w poniedziałek przeszedł operację po brutalnym faulu
Peryferia futbolu Marcinka Jackowiaka musiała zabrać karetka

Do zdarzenia doszło w niedzielę. Sokół Pniewy umówił się na towarzyskie spotkanie z Huraganem Pobiedziska. Obie drużyny dopiero rozpoczęły swoje przygotowania do rundy wiosennej. Sokół Pniewy gra w czwartej lidze, zaś Huragan o jedną klasę niżej.

- Sokół wyszedł agresywnie na ten mecz. Już na początku mieli dwa mocne faule i chamsko przerywali nasze kontry - mówi Grzegorz Krawczyk.

I dodaje: - Po ich rzucie rożnym poszła nasza kontra. Marcin przyjął kierunkowo piłkę, nie zdążył się jednak obrócić, bo Patryk z całym impetem "wjechał" mu nogami od tyłu na nogę postawną. Uderzył go w łydkę i połamał mu kość w dwóch miejscach. Trzask był ogromny. Słychać go było nawet na trybunach z drugiej strony boiska.

Marcin Jackowiak w poniedziałek przeszedł operację po brutalnym faulu
Huragan Pobiedziska Marcin Jackowiak w poniedziałek przeszedł operację po brutalnym faulu

Prezes Huraganu Pobiedziska nie ukrywa swojej wściekłości na zachowanie Patryka. - Przecież to był zwykły mecz towarzyski, a nie jakiś o stawkę. Chodziło tylko o to, żeby chłopcy po przerwie mogli znowu się rozbiegać, a nie o walkę o wynik.

23-letni Marcin Jackowiak występuje na środku pomocy. Mężczyzna w poniedziałek przeszedł ponad trzygodzinną operację. W nodze ma wstawione druty i śruby. Nie wiadomo jeszcze, czy i kiedy będzie mógł grać w piłkę.

- Jest w złym stanie psychicznym. O ile zniesie ból fizyczny, to o wiele bardziej boli go, że tylu ludzi gra amatorsko w piłkę, a jemu przytrafiło się coś takiego. Tym bardziej, że tamten chłopak jeszcze chwali się takimi zagraniami

- mówi prezes Huraganu Pobiedziska.

Marcin Jackowiak w poniedziałek przeszedł operację po brutalnym faulu
Facebook/Patryk Janeczek Patryk Janeczek już w styczniu ubiegłego roku podejmował niebezpieczne zagrania

Nawiązuje też do zdarzenia, do którego doszło w styczniu ubiegłego roku podczas meczu drugiej ligi futsalowej między drużynami IKAA Mosir Celuloza Kostrzyn nad Odrą a M40Poznań. W pierwszej z tych drużyn grał właśnie Patryk. Po meczu pochwalił się zdjęciem na Facebooku, na którym widać jak robi wślizg z wyprostowanymi nogami (tzw. "sanki" w slangu piłkarskim) w gracza rywali. Wtedy na szczęście nie doszło do tragedii.

Władze Huraganu Pobiedziska wysłały już pismo do Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, w którym domagają się zawieszenia Patryka Janeczka.

Paweł Wojtala, prezes WZPN, do sprawy odniósł się na razie na twitterze. - To oczywiste że nie ma tolerancji dla takich zachowań na boiskach i halach - napisał.

Z kolei prezes Huraganu przyznaje, że w przypadku samego Marcina Jackowskiego - jedyną opcją domagania się zadośćuczynienia byłby ewentualny pozew cywilny przeciwko Patrykowi. Grzegorz Krawczyk zwraca też uwagę, że ze strony gracza Sokoła nie było na razie żadnego kontaktu czy przeprosin.

- To żenujące. Boli mnie brak refleksji. On nie wykonał żadnego telefonu, nie skontaktował się z Marcinem, ani z nami, żeby chociaż dowiedzieć się o stanie jego zdrowia

- mówi Grzegorz Krawczyk.

Wysłaliśmy również pytania do Patryka Janeczka z prośbą o odniesienie się do tej sytuacji. Na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Nie udało nam się jeszcze dodzwonić do prezesa Sokoła Pniewy.


Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Gazety Pomorskiej.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Gazety Pomorskiej
  • codzienne e-wydanie Gazety Pomorskiej
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Norbert Kowalski

Dziennikarz działu miejskiego w Głosie Wielkopolskim. Zajmuję się przede wszystkim tematyką sądowniczą i przestępczą. Poza tym piszę również o polityce, zarówno tej lokalnej, jak i ogólnopolskiej. Prywatnie jestem kibicem i wielkim miłośnikiem Bałkanów.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.