Huczne świętowanie urodzin Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Mateusz Mazur

Huczne świętowanie urodzin Bydgoszczy

Mateusz Mazur

Rok 2016 będzie okazją do świętowania 670. urodzin Bydgoszczy. Ratusz już przygotowuje się do działania, bo przez cały rok będzie organizowanych sporo atrakcji dla wszystkich mieszkańców.

- Liczymy na dużą aktywność wszystkich bydgoszczan podczas wydarzeń, jakie zaplanowaliśmy - mówi Iwona Waszkiewicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

Ratusz już zdradza, że w roku 2016 atrakcji związanych z urodzinami będzie mnóstwo. Pierwszą z nich zaplanowano już na 20 stycznia, a będzie to rekonstrukcja historyczna „Powrót Bydgoszczy do Macierzy”. Oficjalne uroczystości odbędą się na placu Wolności, skąd w planach jest przemarsz na płytę Starego Rynku i inscenizacja. Główne atrakcje mają odbyć się w niedzielę 17 kwietnia.

Wówczas zaplanowano grę miejską „Co wiesz o swoim mieście?” oraz coroczny Bydgoski Bieg Urodzinowy. Dwa dni później w Ostromecku rozpocznie się uroczysta sesja rady miasta wraz z koncertem chopinowskim Szymona Nehringa. Natomiast 10 września na Wyspie Młyńskiej zaplanowano galę urodzinową pod dyrekcją Zbigniewa Górnego z udziałem między innymi Barbary Kurdej-Szatan, Majki Jeżowskiej i Zbigniewa Wodeckiego.

W ramach urodzin miasto ogłasza także coroczne konkursy. Między innymi biuro promocji i współpracy z zagranicą zaprasza do trzeciej edycji nadsyłania projektów, które będą promowały Bydgoszcz.

Władze miasta podczas spotkania zaprezentowały także logo 670. urodzin Bydgoszczy, które zaprojektował Jędrzej Suchecki.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.