Magdalena Zimna

Hougaard może nam narobić kłopotów

W zeszłym roku Hougaard (w czerwonym kasku) wiele razy prowadził Polonię do zwycięstw, m.in. w meczu z Wandą 58:32. Fot. Tomasz Czachorowski W zeszłym roku Hougaard (w czerwonym kasku) wiele razy prowadził Polonię do zwycięstw, m.in. w meczu z Wandą 58:32.
Magdalena Zimna

Polonia Bydgoszcz w niedzielę wreszcie pokaże się swoim kibicom. Pierwszy ligowy rywal, który zawita na Sportową, będzie wymagający.

W pierwszej rundzie tegorocznych rozgrywek Polonia przegrała w Opolu 44:46. Co prawda gospodarze - według różnych relacji - przesadzili z polewaniem toru i w ten sposób skutecznie wybili bydgoskich zawodników z dobrego rytmu, ale to nie była jedyna przyczyna porażki. W składzie Polonii było też kilka „dziur”.

W niedzielę Polonia będzie miała za sobą atut własnego toru, ale wcale nie będzie łatwiej niż w Opolu. Tym razem bydgoska drużyna zmierzy się z bardziej wymagającym rywalem. To oczywiście teoria, ale w praktyce można spodziewać się, że tacy zawodnicy jak Mads Korneliussen czy Chris Harris, zawieszą poprzeczkę nieco wyżej. Przede wszystkim jednak trzeba uważać na Patricka Hougaarda. Duńczyk jeszcze w poprzednim sezonie jeździł w barwach Polonii i był drugim pod względem skuteczności (za Szymonem Woźniakiem) zawodnikiem bydgoskiej drużyny. Na torze przy Sportowej 2 wykręcił średnią 2,14 pkt na wyścig, a doświadczenie zdobyte w Bydgoszczy na pewno dobrze wykorzysta.

A Wanda w ogóle, z klubu ciągnącego się gdzieś w ligowych ogonach, w tym roku stała się drużyną, z którą na zapleczu ekstraligi trzeba się mocno liczyć. Choć w pierwszym meczu tego sezonu miała kłopoty - ledwo ograła u siebie KSM Krosno. Szybko więc dokonała roszad w składzie i Daniela Pytela zastąpiła Madsem Korneliussenem. W szeregach Polonii raczej bez zmian. Z numerem 15 powinien pojechać Oskar Ajtner-Gollob.

Początek meczu o godzinie 13.45 (transmisja w TVP 3, TVP Sport). Zapraszamy do wizyty na stadionie - bilety można kupować w kasie klubu dziś (12-16) i w sobotę (10-14), a w niedzielę w kasach od ul. Sportowej (od 10.00).

W innych niedzielnych meczach: Orzeł Łódź - Polonia Piła (13.45), Wybrzeże Gdańsk - Stal Rzeszów (14.15), KSM Krosno - Lokomotiv Daugavpils (15.15). Kolejarz Rawicz - Włókniarz Częstochowa (15.15).

Magdalena Zimna

W "Pomorskiej" pracuję już ładnych kilkanaście lat, od początku w dziale sportowym. Najpierw w roli początkującego reportera, potem dziennikarza i wydawcy. Teraz kieruję pracą działu.


Nadal chętnie piszę - o sporcie w regionie, kraju, czasem i na świecie. O tym co dzieje się w halach, na boiskach, stadionach, a czasem również wokół nich. Najwięcej - o wydarzeniach z żużlowych torów, zwłaszcza bydgoskiej Polonii. Z ciekawością przyglądam się jednak również innym klubom i dyscyplinom.


Przy tym wszystkim staram się łączyć "starą szkołę" z wyzwaniami, jakie niesie za sobą współczesne dziennikarstwo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.