Hodowcy gołębi zakończyli sezon i dostali puchary

Czytaj dalej
Fot. Joanna Bejma
Joanna Bejma

Hodowcy gołębi zakończyli sezon i dostali puchary

Joanna Bejma

Którzy hodowcy otrzymali najwięcej wyróżnień? O tym dowiedzieliśmy się podczas 28. wystawy gołębi pocztowych.

Sezon lotowy 2015 dobiegł końca i z tej okazji najlepsi hodowcy z mogileńskiego oddziału PZHGP zostali uhonorowani pucharami.

- Nasz oddział zrzesza 66 hodowców. Głównie są to mieszkańcy gminy Mogilno oraz kilka osób z gminy Strzelno, Janikowo, Dąbrowa i Orchowo - informuje Robert Musidłowski, prezes oddziału.

Podsumowanie kolejnych sezonów lotowych oraz wręczenie pucharów odbywa się co roku.

W tym - w mogileńskim gimnazjum - zorganizowano także okolicznościową wystawę.

Z ciekawostek, wśród prezentowanych ptaków znalazły się także gołębie ozdobne rasy Lahore (Pakistan, Indie), które wystawił hodowca Tomasz Łuczak z Wszednia.

Złote odznaki do sześciu hodowców

Kogo nagrodzono w tym roku? Złote odznaki otrzymali: Robert Musidłowski (Wiecanowo), Grzegorz Szczęsny, Maciej Bosiacki, Andrzej Rosiński (Mogilno), Marek Rezulak (Gębice), Bogusław Lisiecki (Marcinkowo). Tytuł I Super Mistrza powędrował do Macieja Wiśniewskiego, z kolei mistrzem gołębi typowanych został Łukasz Rosiński. Mistrzem w kategorii gołębi szybkościowych został natomiast Robert Bartkowiak, a mistrzem w kategorii gołębi rocznych - Maciej Nowak.

To nie koniec wyróżnień. Do Macieja Nowaka powędrowały także tytuły mistrzowskie w kategorii „A” - gołębie krótkodystansowe do 300 km i w kategorii „B” - gołębie średniodystansowe do 600 km. Tytuł mistrza w kategorii „C” otrzymał Grzegorz Szczęsny - gołębie długodystansowe do 700 km, a tytuł mistrza kategorii „M” przypadł natomiast Bogusławowi Lisieckiemu - gołębie startujące w maratonach powyżej 700 km.

Dla zespołu lotników

Na nagrodę zasłużyli także hodowcy zespołu pięciu gołębi, które w ubiegłym sezonie lotowym przyniosły najwięcej punktów.

W tej kategorii najlepszy zespół lotników i tytuł mistrza posiada także Maciej Nowak. Ten ostatni został również uhonorowany pierwszym miejscem w kat. championka dorosła samica oraz championka roczna samica.

Ostatni sezon przyniósł także kilka nagród hodowcy Maciejowi Wiśniewskiemu. Jego gołębie wygrały w kat. champion roczny samiec, mistrz gołębi młodych i champion młody. W kat. champion dorosły samiec najlepiej spisał się gołąb Roberta Bartkowiaka.

Puchary hodowcom wręczył prezes PZHGP oddział Mogilno Rober Musidłowski oraz burmistrz Leszek Duszyński.

Joanna Bejma

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.