Hodowcy gołębi zakończyli sezon i dostali puchary

Czytaj dalej
Fot. Joanna Bejma
Joanna Bejma

Hodowcy gołębi zakończyli sezon i dostali puchary

Joanna Bejma

Którzy hodowcy otrzymali najwięcej wyróżnień? O tym dowiedzieliśmy się podczas 28. wystawy gołębi pocztowych.

Sezon lotowy 2015 dobiegł końca i z tej okazji najlepsi hodowcy z mogileńskiego oddziału PZHGP zostali uhonorowani pucharami.

- Nasz oddział zrzesza 66 hodowców. Głównie są to mieszkańcy gminy Mogilno oraz kilka osób z gminy Strzelno, Janikowo, Dąbrowa i Orchowo - informuje Robert Musidłowski, prezes oddziału.

Podsumowanie kolejnych sezonów lotowych oraz wręczenie pucharów odbywa się co roku.

W tym - w mogileńskim gimnazjum - zorganizowano także okolicznościową wystawę.

Z ciekawostek, wśród prezentowanych ptaków znalazły się także gołębie ozdobne rasy Lahore (Pakistan, Indie), które wystawił hodowca Tomasz Łuczak z Wszednia.

Złote odznaki do sześciu hodowców

Kogo nagrodzono w tym roku? Złote odznaki otrzymali: Robert Musidłowski (Wiecanowo), Grzegorz Szczęsny, Maciej Bosiacki, Andrzej Rosiński (Mogilno), Marek Rezulak (Gębice), Bogusław Lisiecki (Marcinkowo). Tytuł I Super Mistrza powędrował do Macieja Wiśniewskiego, z kolei mistrzem gołębi typowanych został Łukasz Rosiński. Mistrzem w kategorii gołębi szybkościowych został natomiast Robert Bartkowiak, a mistrzem w kategorii gołębi rocznych - Maciej Nowak.

To nie koniec wyróżnień. Do Macieja Nowaka powędrowały także tytuły mistrzowskie w kategorii „A” - gołębie krótkodystansowe do 300 km i w kategorii „B” - gołębie średniodystansowe do 600 km. Tytuł mistrza w kategorii „C” otrzymał Grzegorz Szczęsny - gołębie długodystansowe do 700 km, a tytuł mistrza kategorii „M” przypadł natomiast Bogusławowi Lisieckiemu - gołębie startujące w maratonach powyżej 700 km.

Dla zespołu lotników

Na nagrodę zasłużyli także hodowcy zespołu pięciu gołębi, które w ubiegłym sezonie lotowym przyniosły najwięcej punktów.

W tej kategorii najlepszy zespół lotników i tytuł mistrza posiada także Maciej Nowak. Ten ostatni został również uhonorowany pierwszym miejscem w kat. championka dorosła samica oraz championka roczna samica.

Ostatni sezon przyniósł także kilka nagród hodowcy Maciejowi Wiśniewskiemu. Jego gołębie wygrały w kat. champion roczny samiec, mistrz gołębi młodych i champion młody. W kat. champion dorosły samiec najlepiej spisał się gołąb Roberta Bartkowiaka.

Puchary hodowcom wręczył prezes PZHGP oddział Mogilno Rober Musidłowski oraz burmistrz Leszek Duszyński.

Joanna Bejma

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.