Hity na wiosnę: „Bodo”, „Sonda” czy "Przyjaciółki”

Czytaj dalej
Fot. TVP 1
Joanna Pluta

Hity na wiosnę: „Bodo”, „Sonda” czy "Przyjaciółki”

Joanna Pluta

Nowe formaty, seriale, programy rozrywkowe i reality-shows - tak wyglądają wiosenne ramówki największych stacji. Nie zabraknie stałych pozycji.

Co przygotowały na wiosnę cztery największe stacje w Polsce? Sporo nowych propozycji dla swoich telewidzów będzie miał TVN. Na antenie tej wiosny zadebiutują programy i jeden serial. Po czternastu latach na antenę wróci reality-show „Agent”. Tym razem jednak agenta pośród siebie będą szukali celebryci. Program poprowadzi Kinga Rusin.

Stacja TVN liczy także na popularność nowego show, którego gospodynią będzie znana z „Perfekcyjnej Pani Domu” Małgorzata Rozenek. W „Projekcie Lady” spróbuje z 12 zbuntowanych dziewcząt zrobić damy. Polscy widzowie mogą pamiętać emitowaną kilka lat temu brytyjską wersję programu.

Nową pozycją w wiosennej ramówce stacji będzie też „Masterchef Junior”, w którym gotować będzie czterdziestka dzieciaków z całej Polski. Nowy serial stacji to natomiast „Druga szansa” z Małgorzatą Kożuchowską w roli głównej. Oprócz aktorki na małym ekranie zobaczymy jeszcze m.in. Magdalenę Boczarską i Rafała Królikowskiego (premiera już dziś).Również Królikowski, ale nie Rafał, a Antoni pojawi się za to w nowej ramówce programu pierwszego Telewizji Polskiej. Wcieli się w rolę młodego Eugeniusza Bodo w serialu „Bodo”, zapowiadanym jako wiosenny hit Jedynki. Premiera tej wielkiej produkcji 6 marca. W TVP 2 wrócą dawno niewidziane programy, jak chociażby „Kocham Cię Polsko”, którego gospodarzami będą Barbara Kurdej-Szatan, Maciej Musiał i Tomasz Kammel. W czwartkowe wieczory widzowie będą mogli oglądać program „Sonda 2” nawiązujący do „Sondy” emitowanej w latach 70. ub. wieku. Prowadzący go fizyk Tomasz Rożek spróbuje skonfrontować wyobrażenia Zdzisława Kamińskiego i Andrzeja Kurka, którzy tworzyli „Sondę” w latach 70., z tym, co dzieje się współcześnie.

Nowościami w Dwójce będą też „Komediowa Scena Dwójki”, poranny sobotni magazyn kulturalny „Śniadanie na trawie” oraz poświęcony polskim tradycjom muzycznym program „Dzika muzyka”.

Polsat po raz kolejny pokaże, że uwielbia realizować paradokumenty. Wiosną na antenę trafią bowiem „Małolaty”, serial opowiadający o problemach młodzieży. Nowością będzie też serial „Powiedz tak!” z Agnieszką Więdłochą, Cezarym Pazurą i Marią Pakulnis w rolach głównych oraz program „Surprise, surprise”, w którym będą nagradzani ci, którzy z jakiegoś powodu stali się bohaterami.

Kanały telewizyjne nie rezygnują ze swoich stałych pozycji. I tak na antenie Dwójki zobaczymy „Przygarnij mnie 2” i „Dzięki Bogu już weekend”, a także kolejne odcinki „M jak miłość”. Nic dziwnego, bowiem, jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, ten serial od kilku tygodni utrzymuje się na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o oglądalność.Polsat zaplanował m.in. kolejny, siódmy już sezon serialu „Przyjaciółki”, a także kontynuacje programów „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami”, „Top Chef”, „Must be the music” i „Nasz nowy dom”.

TVN wyemituje kolejny sezon „Kuchennych rewolucji”, „You can dance”, „Małych gigantów” i „Na językach”.

Czy nowa ramówka zmieni rozkład sił stacji z największym udziałem w widowni? Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w tygodniu między 1 a 7 lutego na pierwszym miejscu znalazła się TVP 1, na drugim Polsat, a na trzecim TVN. A przeciętny Polak przed telewizorem spędził średnio 282 minuty każdego dnia.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.