Harcerze idą z hasłem: Zauważ człowieka

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander Knitter

Harcerze idą z hasłem: Zauważ człowieka

Aleksander Knitter

W poniedziałek wieczorem na Starym Rynku w wesołym harcerskim stylu przekazano do domów chojniczan światełko betlejemskie.

Niestety, mieszkańców na tej uroczystości było niewielu. Światełko, przyniesione przez harcerzy na Stary Rynek trafiło do Polski z Betlejem kilkanaście dni temu.

Przez Zakopane

Polskim harcerzom w Zakopanem przekazali je skauci ze Słowacji. Po naszym kraju światełko krąży już więc od kilkunastu dni. Wczoraj mieli okazję zabrać je do domów też chojniczanie. Za sprawą harcerzy z gminy i powiatu chojnickiego trafi ono również do rodzin z okolic. Światełko rozdawała Judyta Kryger w asyście innych harcerek i harcerzy.

Tegoroczna trasa światełka przebiegała pod hasłem „Zauważ człowieka”. I o to apelował m.in. Andrzej Schulz.

- Starajcie się zauważać ludzi obok was. Nie tylko waszych bliskich, ale również te osoby, których nie znacie - mówił, mając na myśli świąteczne spotkania przy wigilijnym stole.

Nowy komendant

Nad wszystkim czuwał nowy komendant Wojciech Zygmański, który powrócił na tę funkcję po latach przerwy. Z samorządowców na przekazaniu światełka pojawił się starosta powiatu Stanisław Skaja, który złożył wszystkim życzenia na środku chojnickiego rynku.

Harcerze, oczywiście, zaśpiewali kilka „swoich” kolęd i utworów.

Aleksander Knitter

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.