Handlowa rewolucja trwa. Które sklepy znikają z mapy Torunia?

Czytaj dalej
Małgorzata Oberlan

Handlowa rewolucja trwa. Które sklepy znikają z mapy Torunia?

Małgorzata Oberlan

Sieć Polomarket informuje, że „optymalizuje” liczbę swoich sklepów w Toruniu. 23 czerwca zamknęła sklep u zbiegu ulic Sienkiewicza i Gagarina. Rozrasta się natomiast Biedronka. Przy ulicy Waryńskiego widać już, jak wyrasta nowy dyskont. - Będzie miał większy od standardowego parking - zapowiada Adam Popielewski, architekt miasta.

Dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa nie kryje, że nad budową przy ul. Waryńskiego już tylko wzdycha: „nareszcie”. - Miasto dawno sprzedało inwestorowi ten grunt z przeznaczeniem na sklep z powiększonym parkingiem. Z niepokojem patrzyliśmy na to, że nic się tam nie dzieje. Wreszcie widać inwestycje, z której zadowoleni będą z pewnością okoliczni mieszkańcy - mówi Adam Popielewski.

Bliżej do sklepów będą mieli też niedługo torunianie mieszkający w okolicach ulic Andersa, Stawki Południowe i Trzcinowej. Tutaj powstać mają dwa pawilony handlowe z większa liczbą mniejszych sklepów. - To dobry znak dla osób, które zamieszkają na nowo powstającym osiedlu przy ul. Trzcinowej - dodaje architekt miasta.

Handlowa rewolucja trwa. Które sklepy znikają z mapy Torunia?
Polomarket u zbiegu ulic Sienkiewicza i Gagarina został zamknięty 23 czerwca. Kolejnych likwidacji w Toruniu nie planujemy - uspokaja sieć handlowa.

Z handlowej mapy Torunia zniknął już natomiast sklep Polomarketu u zbiegu u. Sienkiewicza i Gagarina. Drzwi zamknął 23 czerwca, ku rozczarowaniu przywiązanych don klientów. Sieć nie wyjaśniła „Nowościom” powodu likwidacji. Wspomniała tylko o „optymalizacji”.

Co już znika z mapy?

Pewne natomiast są niektóre likwidacje sklepów. 23 czerwca zamknął drzwi Polomarket u zbiegu ulic Sienkiewicza i Gagarina.

Klienci nie zrobią też już zakupów w sklepie sieci Rossmann przy placu Teatralnym (przy hotelu Polonia). Przypomnijmy, że to już kolejna drogeria z tym logo - po sklepie przy Rynku Nowomiejskim - która zamknęła drzwi. Na starówce i tak zostały jednak jeszcze dwa sklepy Rossmanna. Największy, dwupoziomowy, działa przy ul. Szerokiej. Mniejszy, ale z dłuższą historią - przy Rynku Staromiejskim.

Torunianie obserwują też inne likwidacje. - Przy ulicy Kołłątaja zniknął spożywczy sklep osiedlowy. Jego miejsce zajął sklepik ze zdrową żywnością. Może to znak czasów? Miejsce zlikwidowanego całodobowego „Wileńskiego” przy Szosie Chełmińskiej też w końcu zajęła Eko Chata - zauważa pan Roman.

Budowy i przebudowy

Jak wspominamy, ruszyła budowa Biedronki przy ulicy Waryńskiego. Sklep będzie miał powiększony parking, na czym powinni skorzystać klienci z okolicy.

Handlowa rewolucja trwa. Które sklepy znikają z mapy Torunia?
Budowa przy ulicy Waryńskiego ruszyła na dobre. Ma tutaj powstać sklep Biedronka, z większym od standardowego parkingiem.

Dwa pawilony handlowe powstaną też na lewobrzeżu. Dokładniej, w obrębie ulic Andersa, Stawki Południowe i Trzcinowej. Czy będą konkurencją dla działającej przy ul. Łódzkiej Biedronki? Trudno powiedzieć. - Inwestor nie informuje nas, bo nie musi, jakie konkretnie sklepy będą działały w tych pawilonach - zaznacza Adam Popielewski.

Zmiany szykują się także przy placu Pokoju Toruńskiego. Obecnie działa tutaj sklep Tesco. - Do urzędu wpłynął wniosek o pozwolenie na zastąpienie obecnego sklepu innym, większym. Nie widzimy przeciwwskazań. Czy ta przebudowa będzie się wiązać ze zmianą sieci handlowej? Dla nas również pozostaje to na razie tajemnicą - dodaje architekt miasta.

Sklepowe remonty

Spokojni mogą się czuć klienci Lidla przy ul. Targowej. Jakiś czas temu „Nowości” informowały, że ten „staruszek” zostanie przebudowany. Wydział Architektury i Budownictwa zdradził nam i Czytelnikom, według jakiej koncepcji. Sklep miał zostać rozebrany i wzniesiony na nowo - wyższy, przystający bryłą do nowego biurowca przy ul. Lubickiej.

Lidl przy ul. Targowej w czerwcu przeszedł remont i w związku z tym na krótko był nieczynny. Planowanej przebudowy, a co z tym się łączy - długiej przerwy w handlowaniu - nie będzie.

W remoncie, jak zauważyli już torunianie, jest obecnie sklep Biedronka przy ul. Żwirki i Wigury (niedaleko budowlanego Brico Depot). Dyskont jest zamknięty. Parking ogrodzono, widać uwijających się przy pracy robotników.

W naszym handlowym remanencie nie możemy nie wspomnieć o CH Plaza. - Firma Plaza Centers podpisała list intencyjny w sprawie sprzedaży centrum handlowego Toruń Plaza. Kupującym jest niesprecyzowany fundusz inwestycyjny - podaje portal Dlahandlu.pl. - Umowa została podpisana 21 czerwca. Kupujący rozpoczął proces sprawdzania nieruchomości. Według wstępnych ustaleń, Plaza Centers za centrum pozyska ponad 70 mln euro. Po spłaceniu kredytu inwestycyjnego firma zarobi od 27 do 29 mln euro. Proces sprzedaży ma się zakończyć we wrześniu 2017 roku.

Biedronka stawia na gotowe dania. I zdrowe!

- „Zupy z Naszej Kuchni“ można nabyć we wszystkich sklepach Biedronka. Produkty zawierają świeże warzywa, dostarczane przez krajowych dostawców, którzy na co dzień współpracują z Biedronką. Aktualnie współpracujemy z kilkunastoma partnerami handlowymi. Poszerzenie oferty produktowej o nowe rodzaje zup-kremów wpisuje się w panujące trendy żywieniowe i poszukiwanie przez klientów wysokiej jakości gotowych posiłków o dużych walorach żywieniowych - poinformowało biuro prasowe sieci.

Przy produkcji zup stosowane są innowacyjne rozwiązania, w tym proces szybkiego schładzania, który pozwala zachować kilkudniowy okres przydatności do spożycia, bez stosowania konserwantów. - Kremy z linii „Zupy z Naszej Kuchni” mogą być spożywane przez wegetarian i wegan, ponieważ do ich produkcji nie są używane żadne składniki pochodzenia zwierzęcego. Dla wygody klientów skład zup został wyeksponowany w dobrze widocznym miejscu – na wieczku. Jednocześnie zupy są oferowane w wygodnym opakowaniu, w którym konsument może je od razu podgrzać - podało biuro prasowe Jeronimo Martins Polska.

Aktualnie w ofercie jest 12 różnych smaków zup, część z nich dostępna jest w sprzedaży sezonowo. Klienci mają możliwość zakupu zup kremowych o gramaturze 450g, spośród takich smaków jak m.in.: pomidorowy, brokułowy, z dyni, z marchwi i soczewicy, pomidorowo-paprykowy z ciecierzycą czy z kukurydzy i kaszy jaglanej.

Według portalu Dlahandlu.pl, który temat podjął wczoraj, Biedronka widzi potencjał w segmencie gotowych dań. Dodajmy, że chodzi nie tylko o dania "na szybko", ale i zdrowe

Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.