Halowe MP w tenisie: Nasi odpadli z turnieju indywidualnego

Czytaj dalej
Fot. Jakub Lesiński
Jakub Lesiński

Halowe MP w tenisie: Nasi odpadli z turnieju indywidualnego

Jakub Lesiński

Z turnieju indywidualnego halowych Mistrzostw Polski w tenisie, które od kilku dni odbywają się w Zielonej Górze odpadli wszyscy Lubuszanie. Naszą ostatnią nadzieją był Arnold Kokulewski.

Przypomnijmy, że we wtorek Joanna Skrzypczyńska (UKS Dwójka Zielona Góra) przegrała z Marceliną Podlińską (KS Górnik Bytom) 3:6, 0:6, a Martyna Kubka (GKT Nafta Zielona Góra) nie sprostała Darii Kuczer (AT Promasters Szczecin), przegrywając 3:6, 2:6. - Nie jestem z siebie zadowolona. Nie poszło mi tak jakbym chciała. To nie był mój dzień - przyznała otwarcie pierwsza z zielonogórzanek. - Uważam, że byłam dobrze przygotowana. Nie wychodził mi serwis, a wiadomo, że to kluczowy element - zauważyła Skrzypczyńska, która jeszcze nie wie czy wyjdzie na kort w grze podwójnej.

Swoje spostrzeżenia przekazała nam również druga z naszych zawodniczek. - Na początku zagrałam bardzo dobrze i myślę, że ogólnie był to dobry mecz. Moja przeciwniczka okazała się lepsza. Niestety, tak bywa. Zaprezentowała się z dobrej strony. Generalnie nie mam do siebie żadnych pretensji - komentowała Kubka. - Teraz pozostaje mi debel. Zagram wspólnie z moją koleżanką z Łodzi . Dużo zależy od losowania. Dla mnie liczy się to, aby pokazać się z jak najlepszej strony - zapowiedziała zielonogórzanka.

W środę na korcie pojawił się nasz jedyny Lubuszanin w stawce, Arnold Kokulewski. 19-latek reprezentujący GKT Naftę nie sprostał Patrykowi Janikowski z Górnika Bytom przegrywając 4:6, 4:6.

Turniej do tej pory przebiega sprawnie, a jego koniec planowany jest na niedzielę

Zdaniem organizatorów wszystko jak do tej pory przebiegło zgodnie z planem. - Na miejscu stawili się zawodnicy wcześniej zgłoszeni do turnieju. Impreza przebiega sprawnie, a jej koniec planowany jest na niedziele - mówił dyrektor mistrzostw, Rafał Helbik, który odniósł się do porażek naszych tenisistek. - Zielonogórskie zawodniczki wystartowały w dużo wyższej kategorii, niż nominalnie grają, Na pewno trochę zjadła je trema i nie zaprezentowały pełni swoich możliwości. Liczyliśmy z ich strony na coś więcej, jednak myślę, że zdobyte przez nich doświadczenie będzie procentować w przyszłości - komentował jeden z organizatorów.

Program na kolejne dni: W czwartek, 25 lutego, od godz. 9.30 - turniej główny gra poj. mężczyzn i kobiet, druga runda oraz turniej gry podw., dokończenie pierwszej rundy kobiet i mężczyzn - po osiem meczów. Piątek, 26 lutego - turniej główny gra poj. oraz podw. kobiet i mężczyzn, ćwierćfinały - po osiem meczów. Sobota, 27 lutego - turniej gł. gra poj. oraz podw. kobiet i mężczyzn, półfinały - po cztery mecze. Niedziela, 28 lutego - turniej gł. gra poj. oraz podw. kobiet i mężczyzn, finały - po dwa mecze.

Zielonogórska hala tenisowa stanie się ośrodkiem przygotowań Polskie Związku Tenisa. W przyszłości będą tutaj przyjeżdżać na zgrupowania i szkolenia zawodnicy objęci między innymi projektem Davis Cup Future. - Cieszę się, że właśnie tutaj odbywają się te mistrzostwa - przyznał wiceprezes PZT, Jan Walków.

Jakub Lesiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.