Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Paweł Kędzia

Halowe Mistrzostwa Europy. Impreza tego kalibru odbędzie się po raz drugi w historii polskiej lekkoatletyki!

Decyzja o przyznaniu organizacji Halowych Mistrzostw Europy dla Torunia zapadła w piątek w Berlinie. Fot. UMT Decyzja o przyznaniu organizacji Halowych Mistrzostw Europy dla Torunia zapadła w piątek w Berlinie.
Paweł Kędzia

Toruń został gospodarzem lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Europy w 2021 roku. W głosowaniu Rady EA Toruń pokonał swojego rywala do organizacji tego wydarzenia - holenderskie miasto Apeldoorn stosunkiem 11:4 głosów.

- To jest nasze wspólne zwycięstwo! Furorę zrobił znak rąk ułożonych w literę „T” i hasło „Time for Toruń” - tak na gorąco z Berlina komentował pozytywną dla Torunia decyzję prezydent Michał Zaleski.

Decyzja ws. organizacji Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w 2021 r. zapadła późnym popołudniem podczas posiedzenia Rady Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej (EA) w Berlinie. Wcześniej odbyły się prezentacje miast: najpierw Torunia, a później holenderskiego Apeldoorn. Toruńską część prezentowali lekkoatleci tyczkarka Monika Pyrek i biegacz Marek Plawgo.

W głosowaniu Rady EA Toruń pokonał swojego rywala do organizacji tego wydarzenia - holenderskie miasto Apeldoorn stosunkiem 11:4 głosów.

Toruń po raz trzeci ubiegał się o organizację tych mistrzostw. W 2017 roku impreza odbyła się w Belgradzie, a w 2019 zawodnicy rywalizować będą w Glasgow.

Polska delegacja dzisiaj, w sobotę wraca z Niemiec. Okazja do wspólnego celebrowania będzie w niedzielę, o godz. 12 na Rynku Nowomiejskim podczas inauguracji sezonu turystycznego.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Kędzia

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.