Hala OSiR i „Delfin” we Włocławku pójdą do remontu!

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudzinski
Małgorzata Goździalska

Hala OSiR i „Delfin” we Włocławku pójdą do remontu!

Małgorzata Goździalska

Przebudowa obiektów ma rozpocząć się w czasie wakacji.

Te inwestycje są w przygotowaniu. Ale władze miasta planują rozpoczęcie przebudowy hali Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz pływalni „Delfin” w czasie wakacji. Wiadomo także, jak zmienią się przeznaczone do remontu obiekty.

Zmieni się między innymi wejście do hali OSiR, zmniejszy się liczba miejsc na trybunach - z 1050 do 750. Będzie położony nowy dach. Przebudowane zostaną wszelkie instalacje wewnętrzne, łącznie z wentylacją. Wymienione będą też posadzki.

- Poprawimy poza tym akustykę obiektu - deklaruje Magdalena Korpolak-Komorowska, zastępca prezydenta Włocławka do spraw inwestycji. - Zastosowane bowiem zostaną materiały likwidujące pogłos.

Na koniec bryła budynku zostanie ocieplona i elewacja odnowiona. Szacowany koszt tej inwestycji to 9 mln złotych.

Trzynaście milionów złotych ma natomiast kosztować przebudowa pływalni „Delfin”. Co w ramach tej przebudowy jest planowane? Przede wszystkim rozbudowa obiektu o basen rekreacyjny z jacuzzi i innymi atrakcjami wodnymi.

Ponadto planowane jest przeniesienie w inne miejsce siłowni. Podobnie, jak w przypadku hali OSiR, przewidziane jest ocieplenie obiektu i wykonanie nowej elewacji. Wszystko ma być dopasowane do wystroju obiektów stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego. Przebudowane zostaną również instalacje wewnętrzne.

W przyszłym roku obie przebudowy mają być zakończone. Opozycja w radzie miasta ma jednak wątpliwości, czy jest sens rozpoczynać tę inwestycję. - Może lepiej byłoby zburzyć stare obiekty i na ich miejscu postawić nową halę z mini aquaparkiem - mówi Krzysztof Kukucki, szef klubu radnych SLD. I przypomina, że przed laty rozważana była opcja przebudowy OSiR. Ale ostatecznie zdecydowano się na budowę Hali Mistrzów.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.