Agnieszka Domka-Rybka

Hakerzy wyczyścili mu konto w Alior Banku do zera. Stracił 100 tysięcy

70 proc. Polaków korzystających z e-bankowości nie zmieniło hasła w ostatnim roku... Fot. IstockPhoto/zdjęcie ilustracyjne 70 proc. Polaków korzystających z e-bankowości nie zmieniło hasła w ostatnim roku...
Agnieszka Domka-Rybka

Historia pana Mariana z Torunia powinna być ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy korzystają z bankowości elektronicznej. Stracił ogromną sumę pieniędzy. Bank nie czuje się winny i nie zamierza mu ich oddać.

Polacy mają ponad 16 mln kont internetowych, z czego 1,5 mln to rachunki firmowe, jak m.in. pana Mariana z Torunia.

- To były wszystkie pieniądze na moim koncie. Pochodziły z kredytu obrotowego. Bank, nie dość, że nie poczuwa się do odpowiedzialności, to jeszcze żąda spłaty odsetek od kredytu - żali się właściciel toruńskiej firmy.

"Bank uznał, że to ja ponoszę całkowitą odpowiedzialność za to, co się stało. Nie zgadzam się! To na pewno nie jest wyższa kultura bankowości."

Więcej o historii pana Mariana z Torunia oraz o tym, jak bezpiecznie korzystać z e-bankowości czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.