Gruszka przegrał z UM

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Mateusz Mazur

Gruszka przegrał z UM

Mateusz Mazur

Wojewódzki Sąd Administracyjny stwierdził, że ratusz nie złamał prawa podwyższając cenę opłat za wywóz śmieci na terenie miasta.

- Sąd w ustnym orzeczeniu uzasadnił, że nie dostrzegł naruszenia prawa w procesie stanowienia tejże uchwały - poinformowało wczoraj biuro prasowe urzędu miasta.

Skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego została złożona przez Grzegorza Gruszkę, byłego posła Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - To prawda, sąd oddalił moją skargę - potwierdza w rozmowie z nami Gruszka.

- W krótkim, ustnym uzasadnieniu przewodniczący składu sędziowskiego stwierdził, że wiarygodny dla niego jest protokół z sesji rady miasta, którego żaden z radnych nie zaskarżył. W sądzie przegrali przede wszystkim mieszkańcy Bydgoszczy, na których barki zrzucono kolejne wyższe opłaty bez uzasadnienia - dodaje.

Były poseł zażądał pisemnego uzasadnienia wyroku. - Po konsultacjach z kancelarią prawną zadecyduję, czy zaskarżyć wyrok do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie - przyznaje Gruszka.

W czasie jednego ze spotkań z dziennikarzami działacz lewicy twierdził, że podwyżka ma związek z otwartą niedawno spalarnią śmieci. Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy stanowczo temu zaprzeczał.

Przypomnijmy, że od tego roku mieszkańcy za wywóz śmieci segregowanych płacą 13 zł miesięcznie od osoby. To podwyżka o 30 procent. Osoby, które nie segregują muszą zapłacić już nie 20, a 39 zł.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.