Grudziądzkie ronda są prawdziwą ozdobą miasta [zdjęcia, mapa interaktywna]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Daniel Dreyer

Grudziądzkie ronda są prawdziwą ozdobą miasta [zdjęcia, mapa interaktywna]

Daniel Dreyer

Grudziądzanie już się do nich przyzwyczaili, jednak wśród kierowców przejeżdżających przez miasto tranzytem wzbudzają duże zainteresowanie.

Co? Ronda, które są nie tylko fragmentami ulic, ale dzięki niezwykłemu zagospodarowaniu także ozdobami miasta.
Czy tak przystrojone skrzyżowania sprawiają, że jest na nich mniej bezpiecznie?

- Dotąd nie mieliśmy sygnałów, aby do jakiejś stłuczki na rondzie doszło dlatego, że kierowca zagapił się na jego wystrój - mówi Marek Mitura, naczelnik wydziału ruchu drogowego grudziądzkiej policji.

A jakie są powody kraks na rondach? - Przede wszystkim są to bardzo bezpieczne skrzyżowania. Jeśli dochodzi na nich do kraks, to głównie z powodu nieprawidłowej zmiany pasa ruchu oraz nieustąpienie pierwszeństwa podczas wjazdu na rondo - dodaje naczelnik Mitura.

Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.