Łukasz Ernestowicz

Grudziądzki szpital ma nowego wicedyrektora

Grudziądzki szpital ma nowego wicedyrektora Fot. archiwum
Łukasz Ernestowicz

Natomiast na szefa lecznicy będziemy musieli poczekać. Konkurs wystartuje pod koniec marca.

Odwołanie dyrektora Marka Nowaka pociągnęło za sobą lawinę splątanych ze sobą faktów, spekulacji i domysłów co do przyszłości lecznicy.

Prezydent: - Prywatyzacji za mojej kadencji nie będzie

Najpierw kolejne fakty: wczoraj ratusz poinformował o powołaniu nowej osoby na fotel wicedyrektora. Halina Depcik obejmie nowe stanowisko o wymyślnie brzmiącej nazwie: „zastępcy dyrektora do spraw controllingu”.

- Do czasu wyboru nowego szefa lecznicy, pani wicedyrektor wspierać będzie pełniącego obowiązki dyrektora Piotra Jaskulskiego oraz współpracować z moim pełnomocnikiem do spraw nadzoru właścicielskiego Leszkiem Czaplewskim. Ponadto zajmie się między innymi ustalaniem i realizacją polityki finansowej jednostki oraz kreowaniem działań na rzecz poprawy wyniku finansowego szpitala - mówi prezydent Robert Malinowski.

Wcześniej Halina Depcik była m. in. prezeską Szpitala Praskiego w Warszawie. „Prezeską”, bo lecznica ta została kilka lat temu przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. W jej życiorysie można wyczytać także, że pełniła obowiązki naczelniczki biura polityki zdrowotnej w warszawskim urzędzie miasta. Była też prezeską spółdzielni mleczarskiej w Pabianicach oraz specjalistą do spraw restrukturyzacji w zakładzie produkcji leków w tym samym mieście.

Czy ta zmiana kadrowa to przymiarka do prywatyzacji grudziądzkiego szpitala? - Po pierwsze: zastępcę dyrektora powołał Piotr Jaskulski. To jego decyzja - odpowiada Robert Malinowski. - Spodziewałem się zarzutów dotyczących prywatyzacji, ale takie pogłoski można włożyć między bajki. Dopóki ja będę prezydentem, nigdy nie zgodzę się na prywatyzację naszego szpitala. Decyzję w tej sprawie musiałaby podjąć przede wszystkim rada miejska. A ja na pewno nie wystąpię z taką inicjatywą uchwałodawczą.

Kolejny wczorajszy, oficjalny komunikat ratusza mówi o przygotowaniach prezydenta do powołania komisji konkursowej, która ma wybrać nowego dyrektora.

- Wszczęcie działań konieczne jest w ciągu dwóch miesięcy od dnia odwołania poprzedniego dyrektora. Skład komisji konkursowej zostanie przedstawiony do zaakceptowania przez radę miejską. Następnie będzie opublikowane ogłoszenie, w którym zostaną wskazane wymagania stawiane kandydatom - informuje Magdalena Jaworska-Nizioł, rzeczniczka prasowa ratusza.

- Jeśli rada miejska zatwierdzi skład komisji konkursowej, to przypuszczam, że już 30 marca powinna ruszyć cała procedura konkursowa - dodaje Robert Malinowski.

„Murowany kandydat” złożył swój życiorys

To były fakty. A o czym mówi się poza oficjalnymi komunikatami? Od kilku dni w mieście aż huczy o „murowanym faworycie” do fotela dyrektora. - Zostanie nim Michał Jonczynski - mówią anonimowo w rozmowach z „Pomorską” radni koalicji i opozycji.

- Nowym szefem lecznicy będzie Jonczynski - potwierdzają pracownicy ratusza. Również anonimowo.

- Szpitalem będzie rządził niejaki Jonczynski, były członek zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - powtarzają już nawet szeregowi pracownicy szpitala, dzwoniąc do naszej redakcji.

Wczoraj zapytaliśmy prezydenta czy te „przepowiednie” to tylko wróżenie z fusów, czy może mają one pokrycie w faktach.

- Mogę potwierdzić jedynie, że Michał Jonczynski złożył mi swoją ofertę i przesłał CV. Ale w sumie zrobiło to już sześć osób - odpowiada Robert Malinowski.

Prezydent przypomina jednak, że oferty takie wpływały do niego jeszcze zanim odwołał Marka Nowaka ze stanowiska dyrektora. Pisaliśmy o tym w ubiegłym tygodniu. - To jednak już bez znaczenia, bo życiorysy te, kandydaci będą musieli przesłać komisji konkursowej. To ona podejmie decyzję o wyborze najlepszego kandydata - ucina prezydent.

Łukasz Ernestowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.