Grudziądzcy radny: - Cyrk? Tak. Ale bez zwierzaków!

Czytaj dalej
Fot. Archiwum GP
(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Grudziądzcy radny: - Cyrk? Tak. Ale bez zwierzaków!

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Na terenie miasta nie będzie „spektakli” z udziałem zwierząt?

Radny Jakub Kopkowski chce, aby Grudziądz dołączył do tych samorządów, które zakazały organizacji na swoich terenach pokazów cyrkowych z udziałem czworonogów będących często główną „atrakcją” takich „spektakli”.

- Zwierzęta to nie przedmioty! Jestem przeciwny zmuszaniu ich poprzez tresurę do zachowań sprzecznych z ich naturą - podkreśla radny klubu Platformy Obywatelskiej.

Jakub Kopkowski na piśmie wystąpił do prezydenta miasta z wnioskiem o wydanie zarządzenia, które uniemożliwi cyrkom urządzanie pokazów na terenach należących do samorządu. W naszym mieście są dwa takie miejsca, gdzie najczęściej „rozbijają” się cyrki: błonia nadwiślańskie i plac przy ul. Łęgi na osiedlu Rządz.

Radny oficjalnej odpowiedzi jeszcze nie otrzymał, ale jak podnosi w piśmie do prezydenta: „Mam nadzieję, że Grudziądz nie zostanie obojętny na krzywdę zwierząt wykorzystywanych do celów rozrywkowych i taki zakaz zostanie wprowadzony”.

Radny wyliczył, że już 13 polskich miast wprowadziło podobne regulacje , m.in. Warszawa, Wrocław, Kołobrzeg czy Bielsko-Biała.

Robert Malinowski podkreśla, że najpierw możliwość wprowadzenia takiego zarządzenia, o które wnosi radny Kopkowski, musi zostać przeanalizowana od strony prawnej.

- Już teraz mogę powiedzieć, że jestem zwolennikiem takiego zakazu. Zwierzęta w cyrkach są poddawane tresurze, która mi się nie podoba - podkreśla Robert Malinowski.

I dodaje, że cyrki mogą klientów przyciągać w inny sposób, np. prezentując nietuzinkowe wyczyny akrobatów.

Wrócimy do sprawy.

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.