(DXC)

Grudziądzcy radni mają pomysł: legalne piwko nad Wisłą

Grudziądzcy radni mają pomysł: legalne piwko nad Wisłą Fot. Grzegorz Olkowski
(DXC)

- Inicjatywa została pozytywnie przyjęta przez internautów - mówią rajcy Paweł Napolski i Jakub Kopkowski. Co na to prezydent i służby?

Radni Napolski i Kopkowski przygotowali projekt uchwały, który zakłada, że na Błoniach Nadwiślańskich będzie można legalnie pić trunki z zawartością alkoholu do 4,5 proc. oraz piwo. Chcą, aby taki przepis obowiązywał także na całym Nabrzeżu Gustawa Orlicz-Dreszera, od os. Rządz aż do wysokości Cytadeli.

Rajcy przekonują, że ich pomysł został pozytywnie przyjęty przez internautów oraz większość radnych zasiadających w komisji zdrowia rady miejskiej. - Wychodzimy naprzeciw ludziom, którzy chcą latem kulturalnie na błoniach wypić piwko - mówi Paweł Napolski.

- Takie wyznaczone miejsca są także w innych miastach - dodaje Jakub Kopkowski.

Radni chcą, aby projekt ich uchwały wszedł do porządku obrad kwietniowej sesji rady miejskiej. Jeśli zostanie uchwalony, to legalnie piwo nad Wisłą wypić będzie można już w maju.

Przeciwny temu pomysłowi jest Jan Przeczewski, komendant straży miejskiej. Argumentów ma kilka. Jeden z nich: - Obawiam się, że wzrośnie liczba wykroczeń popełnianych pod wpływem alkoholu - mówi Przeczewski.

- Dokumenty (projekt uchwały -red.) zostaną przeanalizowane głównie pod kątem zachowania bezpieczeństwa dla osób, które będą przebywać na tym terenie - informuje Magda Jaworska-Nizioł, rzeczniczka ratusza.

Nad inicjatywą radnych będą także dyskutowali członkowie miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych.

(DXC)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.