(DXC)

Grudziądzcy radni mają pomysł: legalne piwko nad Wisłą

Grudziądzcy radni mają pomysł: legalne piwko nad Wisłą Fot. Grzegorz Olkowski
(DXC)

- Inicjatywa została pozytywnie przyjęta przez internautów - mówią rajcy Paweł Napolski i Jakub Kopkowski. Co na to prezydent i służby?

Radni Napolski i Kopkowski przygotowali projekt uchwały, który zakłada, że na Błoniach Nadwiślańskich będzie można legalnie pić trunki z zawartością alkoholu do 4,5 proc. oraz piwo. Chcą, aby taki przepis obowiązywał także na całym Nabrzeżu Gustawa Orlicz-Dreszera, od os. Rządz aż do wysokości Cytadeli.

Rajcy przekonują, że ich pomysł został pozytywnie przyjęty przez internautów oraz większość radnych zasiadających w komisji zdrowia rady miejskiej. - Wychodzimy naprzeciw ludziom, którzy chcą latem kulturalnie na błoniach wypić piwko - mówi Paweł Napolski.

- Takie wyznaczone miejsca są także w innych miastach - dodaje Jakub Kopkowski.

Radni chcą, aby projekt ich uchwały wszedł do porządku obrad kwietniowej sesji rady miejskiej. Jeśli zostanie uchwalony, to legalnie piwo nad Wisłą wypić będzie można już w maju.

Przeciwny temu pomysłowi jest Jan Przeczewski, komendant straży miejskiej. Argumentów ma kilka. Jeden z nich: - Obawiam się, że wzrośnie liczba wykroczeń popełnianych pod wpływem alkoholu - mówi Przeczewski.

- Dokumenty (projekt uchwały -red.) zostaną przeanalizowane głównie pod kątem zachowania bezpieczeństwa dla osób, które będą przebywać na tym terenie - informuje Magda Jaworska-Nizioł, rzeczniczka ratusza.

Nad inicjatywą radnych będą także dyskutowali członkowie miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych.

(DXC)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.