Grudziądzanie postraszyli faworyta [wideo]

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Do 32. minuty beniaminek z Grudziądza toczył wyrównany bój z Wybrzeżem Gdańsk. Potem wicelider zbudował przewagę i już jej nie roztrwonił.

W 1. części żadnej drużynie nie udało się zbudować większej przewagi niż dwa „oczka”. Do 12. min. prowadzili goście. Potem do 25. min. wygrywał MKS (7:6, 10:8, 12:10). Ostatnie minuty przed przerwą należały do Wybrzeża, które po 30 minutach prowadziło 15:13.

Kluczowy okazał się początek 2. połowy. Grudziądzanie grali zbyt indywidualnie, co skutkowało stratami. A te pozwalały rywalom wyprowadzać szybkie kontry. W 40. min. było już 22:15 dla wicelidera, a 9 minut potem 26:20. Podopieczni Sylwestra Ziółkowskiego walczyli do końca, ale udało im się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki.

Damian Wleklak po meczu Mueller MKS - Wybrzeże

Muller MKS pozostał na ostatnim miejscu w tabeli, lecz jego sytuacja się pogorszyła, bo swoje mecze wygrali Wolsztyniak i MKS Poznań. Z kolei Wybrzeże umocniło się na 2. miejscu. W hicie weekendu Warmia Olsztyn pokonała KS Meble Wójcik 29:25. Kluczowy był fragment meczu między 38. a 55 min., gdy gospodarze odskoczyli na 7 bramek (29:22).

Sylwester Ziółkowski po meczu Mueller MKS - Wybrzeże

Mueller MKS Grudziądz - Wybrzeże Gdańsk 26:29 (13:15)

MKS: Goszczycki, T. Prietz, M. Ziółkowski - Suwisz 9, Kostrzewa 7, Kruszewski 3, Knopik 2, Łangowski 2, Ossowski 2, Pożoga 1, Mrozowicz, Nalaskowski, B. Prietz, Wiśniewski.
WYBRZEŻE: Chmieliński, Plaszczak, Sokołowski - Kondratiuk 8, Rogulski 8, Prymlewicz 4, Skrzypczak 4, Ćwikliński 2, Abram 1, Bednarek 1, Sulej 1, Dworaczek, Papaj.

Inne wyniki 16. kolejki: Sokół Browar Koście-rzyna - Polski Cukier Pomezania Malbork 24:32 (8:16), ŚKPR Świdnica - MKS Poznań 22:32 (12:16), Warmia Traveland Olsztyn - KS Meble Wójcik Elbląg 29:25 (12:12), Wolsztyniak Wolsztyn - MKS Real-Astromal Leszno 21:27 (10:13). Mecze: MKS Kalisz - SMS ZPRP Gdańsk, Orlen Wisła II Płock - Spójnia Gdynia przełożono.