Grudziądzanie na tor!

Czytaj dalej
Fot. Maryla Rzeszut
Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Grudziądzanie na tor!

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Jest decyzja: pierwszy trening na swoim torze drużyna MR-GARDEN GKM ma w czwartek o godz. 13. Trener Robert Kem-piński obawia się o pogodę.

- Szczerze mówiąc, co do treningów 17 i 18 marca oraz niedzielnego sparingu na naszym torze to mogą się one odbyć lub nie. Prawdopodobieństwo jest 50 na 50 procent. Widzimy jaka jest pogoda, ale nie możemy w nieskończoność czekać, bo obudzimy się dzień przed meczem ligowym - mówi Robert Kem-piński, trener MRGARDEN GKM Grudziądz. - Zaplanowaliśmy treningi na czwartek i piątek, ale jeśli tor okaże się niebezpieczny, to odpuścimy.

Fani tylko czekają, kiedy w tym sezonie zawarczą motocykle żużlowe na stadionie przy Hallera 4, choćby na treningu. MRGARDEN GKM znów jeździ w PGE Ekstralidze, co przyciąga wielu kibiców także na treningi drużyny. Jest bowiem co oglądać w wykonaniu światowej czołówki żużlowców.

W czwartek, 17 marca na grudziądzkim torze ma potrenować większość zawodników z pierwszej drużyny MRGAR-DEN GKM. Ma być m.in. kapitan, Tomasz Gollob.

Trener Kempiński przewiduje, że żużlowcy będą mogli wyjechać na tor około godz. 13. - W piątek frekwencja może być większa, bo niektórzy z naszych zawodników wybierają się do Grudziądza 18 marca - mówi szkoleniowiec. - Dużo uwagi trzeba będzie poświęcić treningom naszych juniorów. Sprzętowo są przygotowani do sezonu bardzo dobrze. Pozostaje kwestia ich formy i skutecznej jazdy. Chciałbym, żeby oba treningi doszły do skutku. Oby tylko nie padało, słońce świecić nie musi...

Juniorzy MRGARDEN GKM - Mike Trzensiok i Marcin Nowak już zorganizowali sobie wcześniej treningi. Trzensiok jeździł w Pile, a Nowak na torze Lgiń, 30 km od Leszna.

Oprócz Buczkowskiego, także Antonio Lindbaeck wystąpił w turnieju - z mocnymi rywalami, na torze w Wittstock (Niemcy). Wygrał turniej par, w duecie z Tobiasem Kronerem.

Pierwsza trójka: 1. Tobias Kroner 14+3 (2,2,3,2,1,2,2) i Antonio Lindbaeck 16+3 (3,1,2,3,3,1,3) - łącznie 30 pkt. 2. Mathias Schultz 3 (1,0,0,1,0,1,0) i Nicki Pedersen 20 (3,3,2,3,3,3,3) - łącznie 23 + 3 pkt. 3. Tobias Busch 6+1 (1,2,d,0,3,0,0) i Niels Kristian Iversen 17+1 (3,3,3,2,2,3,1) - łącznie 23 + 2 pkt.

Treningi punktowane GKM ma z Get Well Toruń 19 marca w Toruniu, na MotoArenie (godz. 16) i 20 marca w Gru-dziądzu (g. 13.30, bilety 20 zł).

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.