Grudziądz wyciąga rękę po pieniądze z „Wodociągów”

Czytaj dalej
Fot. Maryla Rzeszut
(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Grudziądz wyciąga rękę po pieniądze z „Wodociągów”

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Ratusz z zysków miejskiej spółki chce otrzymać w tym roku ok. 2,7 miliona złotych. Aby mieć pieniądze na kulturę i rekreację.

To będzie rok, w którym miasto głęboko sięgnie do pieniędzy wypracowanych przez komunalne spółki. Jako ich właściciel ma do tego święte prawo. Wcześniej „Pomorska” informowała, że OPEC przekaże miastu 15 mln zł. Pieniądze będą pochodziły z zysków tej spółki. Problem w tym, że OPEC nie ma tych pieniędzy w gotówce, dlatego będzie musiał zaciągnąć kredyt.

Właśnie się okazało, że ratusz będzie chciał także posiłkować się sporą częścią zysków wypracowanych przez „Wodociągi”. Chodzi o kwotę 2,75 mln zł. To, że dochód w takiej wysokości wpłynie na konto miasta, zapisano w projekcie uchwały zmieniającej uchwalony niedawno przez radnych budżet miasta na 2016 rok.

Głosowanie w sprawie projektu zaplanowano na 27 stycznia, podczas sesji rady miejskiej.

W projekcie zapisano również, że więcej pieniędzy niż wcześniej planowano trafi do: Centrum Kultury Teatr, Biblioteki Miejskiej, muzeum oraz Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku. Łącznie będzie to 520 tysięcy złotych.

Te pieniądze mają pochodzić ze sprzedaży nieruchomości położonej przy ulicy Waryńskiego. Urzędnicy chcą tę ziemię podzielić na dwie działki (każda o pow. 5 tys. m kw.) i sprzedać pod działalność usługową.

Dodatkowe pieniądze przydadzą się szczególnie muzeum. Dlaczego? Ponieważ w budżecie miasta na 2016 r. na działalność merytoryczną tej jednostki (wystawy, itp.) zarezerwowano zaledwie... 10 tys. zł.

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.