Grudziądz przyciąga coraz więcej turystów [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Przemysław Decker

Grudziądz przyciąga coraz więcej turystów [zdjęcia]

Przemysław Decker

Do nowego sezonu przygotowują się urzędnicy oraz właściciele barów i restauracji.

Ubiegły rok był w Grudziądzu pod względem turystycznym najlepszy od wielu lat. Jak wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, w ciągu 12 miesięcy udzielono w mieście nad Wisłą prawie 66.700 noclegów. Te dane pochodzą tylko z 12 obiektów noclegowych, które monitoruje GUS. W porównaniu z rokiem 2014 liczba osób, które przenocowała w tych obiektach wzrosła o ok. dwa tysiące.

Skąd ten skok? Przyczyn jest wiele. - Grudziądz był częściej pokazywany w telewizji, a poza tym z powodu sytuacji w krajach basenu Morza Śródziemnego, więcej osób odpoczywa w kraju - twierdzi Michał Czepek z Informacji Turystycznej. I dodaje, że zbliżający się sezon może być jeszcze lepszy od poprzedniego.

Pierwsze symptomy, że sezon może być dobry, już widać. - Mamy znacznie więcej rezerwacji na domki, które znajdują się nad Jeziorem Rudnickim - mówi Izabela Piwowarska, szefowa Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku.

Grudziądz z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjny pod względem turystycznym. Strzałem w dziesiątkę była odbudowa wieży Klimek i rewitalizacja Góry Zamkowej. Świetne wrażenie również robi marina i znajdujące się w centrum miasta kafejki, które są na coraz lepszym poziomie.

W planie są kolejne inwestycje, które mają jeszcze bardziej zwiększyć potencjał turystyczny miasta. Chodzi tutaj m.in. o drugi etap rewitalizacji Góry Zamkowej, remont spichlerzy oraz renowację budynków stojących przy ul. Spichrzowej.

Przemysław Decker

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.