Grudziądz przyciąga coraz więcej turystów [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Przemysław Decker

Grudziądz przyciąga coraz więcej turystów [zdjęcia]

Przemysław Decker

Do nowego sezonu przygotowują się urzędnicy oraz właściciele barów i restauracji.

Ubiegły rok był w Grudziądzu pod względem turystycznym najlepszy od wielu lat. Jak wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, w ciągu 12 miesięcy udzielono w mieście nad Wisłą prawie 66.700 noclegów. Te dane pochodzą tylko z 12 obiektów noclegowych, które monitoruje GUS. W porównaniu z rokiem 2014 liczba osób, które przenocowała w tych obiektach wzrosła o ok. dwa tysiące.

Skąd ten skok? Przyczyn jest wiele. - Grudziądz był częściej pokazywany w telewizji, a poza tym z powodu sytuacji w krajach basenu Morza Śródziemnego, więcej osób odpoczywa w kraju - twierdzi Michał Czepek z Informacji Turystycznej. I dodaje, że zbliżający się sezon może być jeszcze lepszy od poprzedniego.

Pierwsze symptomy, że sezon może być dobry, już widać. - Mamy znacznie więcej rezerwacji na domki, które znajdują się nad Jeziorem Rudnickim - mówi Izabela Piwowarska, szefowa Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku.

Grudziądz z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjny pod względem turystycznym. Strzałem w dziesiątkę była odbudowa wieży Klimek i rewitalizacja Góry Zamkowej. Świetne wrażenie również robi marina i znajdujące się w centrum miasta kafejki, które są na coraz lepszym poziomie.

W planie są kolejne inwestycje, które mają jeszcze bardziej zwiększyć potencjał turystyczny miasta. Chodzi tutaj m.in. o drugi etap rewitalizacji Góry Zamkowej, remont spichlerzy oraz renowację budynków stojących przy ul. Spichrzowej.

Przemysław Decker

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.