Daniel Dreyer

Grudziądz odwoła się od negatywnej opinii RIO. Chodzi o Wieloletnią Prognozę Finansową miasta

Nową Wieloletnią Prognozę Finansową Grudziądza przygotowały nowe władze miasta. Opinia Regionalnej  Izby Obrachunkowej wciąż jest jednak taka sama. - Fot. Łukasz Szalkowski Nową Wieloletnią Prognozę Finansową Grudziądza przygotowały nowe władze miasta. Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej wciąż jest jednak taka sama. - Będziemy się odwoływać - mówi Szymon Gurbin, wiceprezydent Grudziądza.
Daniel Dreyer

Nową Wieloletnią Prognozę Finansową Grudziądza przygotowały nowe władze miasta. Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej wciąż jest jednak negatywna. - Będziemy się odwoływać - mówi Szymon Gurbin, wiceprezydent Grudziądza.

Łatwo się już zgubić w tym ile razy Regionalna Izba Obrachunkowa w ostatnich latach podważała kolejne Wieloletnie Prognozy Finansowe Grudziądza. Miejskie władze poprzedniej kadencji regularnie się od niekorzystnych decyzji RIO odwoływały, sprawy trafiały do sądu.

„Trzeba skończyć wojnę z RIO”

Regionalna Izba Obrachunkowa negatywnie zaopiniowała Wieloletnią Prognozę Finansową Grudziądza przygotowaną przez nowego prezydenta i uchwaloną przez nową radę miasta. Problemem, który - w opinii RIO - wciąż nie został należycie rozwiązany pozostaje finansowanie zadłużenia szpitala

- Bardzo poważnie traktujemy i szanujemy opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej, ale będziemy się od niej odwoływać. Uważamy, że RIO mogła wykazać więcej dobrej woli - mówi Szymon Gurbin, wiceprezydent Grudziądza.

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Jestem lokalnym patriotą, fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki i miłośnikiem górskiej turystyki.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.