Agata Kozicka

Groby Gotów i nieukończony bunkier - odkrycia podczas budowy S5

Na czwartym odcinku budowy drogi S5 w naszym województwie w okolicy Osówca podczas prac odsłonięto fundamenty bunkra. Prawdopodobnie nigdy nie został Fot. GDDKiA Na czwartym odcinku budowy drogi S5 w naszym województwie w okolicy Osówca podczas prac odsłonięto fundamenty bunkra. Prawdopodobnie nigdy nie został zbudowany do końca.
Agata Kozicka

Budowa drogi ekspresowej S5 przynosi kolejne ciekawe odkrycia archeologiczne.

W Niewieścinie w powiecie świeckim archeolodzy pracujący w ramach badań wyprzedzających przy budowie drogi ekspresowej S5 dokonali kolejnego ciekawego odkrycia.

- To cmentarzysko ludności, tzw. kultury wielbarskiej, rozwijającej się między I a V wiekiem naszej ery - opowiada archeolog Michał Wiśniewski. - To ludność, która tutaj dotarła podczas migracji z terenów dzisiejszej Skandynawii w kierunku południowego-wschodu Europy.

Więcej o tych odkryciach archeologicznych przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Agata Kozicka

Zajmuję się w pracy tematyką drogową, komunikacją, transportem - drogowym, kolejowym i lotniczym. Jestem poza tym miłośniczką roweru, ekologicznego i zdrowego (co zwykle idzie w parze) stylu życia i też o tych sprawach piszę dla Gazety Pomorskiej. A do tego od dzieciństwa fotografuję i również w ten sposób relacjonuję wydarzenia. Kocham Bydgoszcz, moje miasto rodzinne, chociaż uwielbiam podróżować! A teraz mam jeszcze w sferze moich zainteresowań Świecie, a właściwie cały, wielki powiat świecki. Od paru lat poznaję go. Spotkałam tu niesamowitych ludzi, otwartych, bardzo wymagających, także od siebie, pełnych pomysłów i energii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.