Grali jak za dawnych lat

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Maciej Drabikowskimaciej.drabikowski@pomorska.pl

Grali jak za dawnych lat

Maciej Drabikowskimaciej.drabikowski@pomorska.pl

Gniewkowianie w znakomitym stylu awansowali do Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich Chełmno - Rio de Janeiro 2016.

W Chełmnie będą bronili mistrzowskiego tytułu, który wywalczyli cztery lata temu w Tucholi. Eliminacje do kolejnych igrzysk rozpoczęli od zwycięstwa w turnieju w Więcborku. Uzyskali prawo zorganizowania kolejnych zawodów. W sobotę w hali SP nr 1 w Gniewkowie znów - jak za najlepszych lat miejscowego Harmattana - królowała koszykówka.

Kilkadziesiąt osób przyszło dopingować reprezentację gospodarzy, która walczyła w drugim, decydującym o awansie do igrzysk turnieju eliminacyjnym.

Gniewkowianie okazali się mało gościnni. Dość łatwo pokonali ekipy z Nakła nad Notecią i Dobrcza. W spokoju mogą przygotowywać się do wyjazdu do Chełmna.

- Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować turniej, zwłaszcza pracownikom gniewkowskiego MGOKSiR i Mariuszowi Majewskiemu - mówi Szymon Tomasik z reprezentacji gminy Gniewkowo. - Największe brawa należą się jednak naszym kibicom. Wspólnie pokazaliśmy, że hasło „Razem Po Złoto”, które przyświeca nam w drodze po obronę tytułu, to nie są puste słowa. Już dziś zapraszamy do Chełmna.

Liderami gniewkowskiego zespołu byli Bartosz Kuźniacki i Damian Szałkiewicz. Na parkiecie pojawił się też po dłuższej przerwie Piotr Skierkiewicz.

Wielu kibiców wspomina czasy, w których Harmattan walczył z powodzeniem w drugiej lidze. Był o krok od awansu na zapleczu ekstraklasy. Przegrał nieznacznie pamiętny dwumecz z ŁKS Łódź.

- Wprawdzie napisanie, że ta piękna dyscyplina ma się w naszej gminie dobrze, byłoby sporego kalibru nadużyciem, ale też pogłoski o jej śmierci są jednak przesadzone - podkreśla Mariusz Majewski. - Wciąż są tu ludzie, którzy ją kochają i czerpią z niej przyjemność.

Wyniki:

Gniewkowo - Nakło 86:48 (21:16, 16:11, 26:13, 23:8), Bartosz Kuźniacki 30, Damian Szałkiewicz 26, Sebastian Meyer 7, Dariusz Kwiatkowski 6, Krzysztof Tomasik 4, Szymon Tomasik 4, Piotr Skierkiewicz 4, Michał Brzeziński 3, Tomisław Krężelewski 2, Szymon Chmielewski 0;

Gniewkowo - Dobrcz 89:47 (18:14, 28:16, 23:11, 20:6), Szałkiewicz 28, Kuźniacki 27, Meyer 10, Brzeziński 9, Chmielewski 3, Sz. Tomasik 3, Skierkiewicz 3, K. Tomasik 2, Krężelewski 2, Kwiatkowski 2; Nakło - Dobrcz 59:45.

1. Gniewkowo 4 punkty, 2. Nakło 3, 3. Dobrcz 2.

Maciej Drabikowski

Maciej Drabikowskimaciej.drabikowski@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.