Gra, która nauczy polskiego, fizyki, ale też geografii [podręcznik]

Czytaj dalej
Fot. Mary Altaffer
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Gra, która nauczy polskiego, fizyki, ale też geografii [podręcznik]

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Po popularny Minecraft coraz częściej sięgają szkoły. Pomysły na jego wykorzystanie spisali wykładowcy bydgoskiej uczelni.

Nowa publikacja Michała Mochockiego, Mikołaja Sobocińskiego i Adrianny Kuliś z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego jest dostępna w internecie i to za darmo. „Minecraft w szkole. Podręcznik dla nauczycieli” pokazuje, w jaki sposób można wykorzystać grę podczas lekcji z uczniami. - Obejmuje zagadnienia z fizyki, jak grawitacja i zachowanie cieczy - mówi dr Michał Mochocki, jeden z koordynatorów projektu. - Można również stworzyć rekonstrukcje dzieł sztuki, a za pomocą ludzików rozgrywać scenki z literatury i historyczne bitwy. Na serwerze możemy także zobaczyć różne kraje.

Pomysły wykładowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na wykorzystanie gry Minecraft:

Minecraft polega na budowaniu świata z sześciennych bloków. W zeszłym roku na zlecenie urzędu marszałkowskiego wykładowcy i studenci z UKW opracowali mapę naszego województwa. - Pracowaliśmy w dwóch zespołach - opowiada Mochocki. - Jeden odpowiadał za mapę terenu, a drugi nanosił na nią modele kilkunastu zabytków.

Dzięki temu gracze mogą zobaczyć m.in. tężnie w Ciechocinku, Wyspę Młyńską z Operą Nova, zamek w Golubiu-Dobrzynie i Biskupin. - Coraz więcej szkół jest zainteresowanych prowadzeniem lekcji za pomocą gry - dodaje Mochocki. - Marcin Ćwikliński wraz z uczniami zbudowali Szkołę Podstawową nr 23 z Włocławka, boisko i samolot.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.