Gospodarze za podium

Maciej Drabikowski

W hali OSiR w Janikowie rozegrano 23. mistrzostwa Polski seniorek i seniorów. Czwarte lokaty wywalczyli reprezentanci miejscowego LZS Senet.

Działacze janikowskiego klubu od lat działają bardzo prężnie.

Zawodnicy LZS Senet odnoszą sukcesy rangi europejskiej. Patrycja Chrząszcz została mistrzynią kraju, a Jan Chrząszcz - który od 30 lat gra - został srebrnym medalistą.

Postanowili przeprowadzić mistrzostwa Polski w warcabach stupolowych dla osób powyżej 50 roku życia. Rywalizowało w nich 16 graczy (5 kobiet i 11 mężczyzn).

- Janikowo po raz pierwszy zorganizowało imprezę tej rangi. Dziękuję Senetowi, władzom Janikowa i powiatu inowrocławskiego za taką przychylność. Te mistrzostwa to dużo emocji, nowych doświadczeń, a przede wszystkim aktywności w zarażaniu innych naszą pasją - podkreślił Jacek Pawlicki, prezes Polskiego Związku Warcabowego.

- To dla nas duża radość i wyróżnienie, że Polski Związek Warcabowy powierzył w nasze ręce organizację tegorocznych mistrzostwa. Byliśmy na tyle gościnnym miastem, że nawet miejsca na podium oddaliśmy naszym gościom - mówi z uśmiechem Jan Chrząszcz.

W turnieju triumfowali Leon Mikulisz z WKS Admirał Szczecin w gronie mężczyzn oraz Justyna Borkowska z Lokatora Gniezno wśród kobiet.

Czwarte miejsca zajęli janikowianie Genowefa Gnutek i Jerzy Chrząszcz (zabrakło mu jednego punktu do podium).

Puchar ufundowany przez posła Krzysztofa Brejzę dla najlepszego weterana zdobył Arse-niusz Grzelak. Trofeum radnego powiatowego Ryszarda Dernogi dla najstarszego gracza otrzymał Henryk Rowiński.

1. Leon Mikulicz (Admirał Szczecin) 11 pkt., 2. Edward Perdek (LKS Czarna Damka Lututów) 10, 3. Zenon Wesołowski (UKS Lokator Gniezno) 10, 4. Jerzy Chrząszcz (LZS Senet Janikowo) 9, 5. Jan Osiołkowski (Czarna Damka) 9, 6. Arseniusz Grzelak (OKS Sokół Wrocław) 7, 7. Jan Chrząszcz (Senet) 7, 8. Stanisław Rak (Lokator) 7, 9. Zygmunt Ślęzak (Czarna Damka) 7, 10. Edward Twardy (Sudety Kłodzko) 7, 11. Henryk Rowiński (LUKS Gry Logiczne Wronki) 6.

1. Justyna Borkowska (Lokator) 8, 2. Danuta Skrzyńska (MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie) 7, 3. Krystyna Radzi (LUKS Gry Logiczne Wronki) 5, 4. Genowefa Gnutek (Senet) 2, 5. Anna Polańska (Sudety) 0.